Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 9 - 10 Φεβρουαρίου 2019 - OlaDeka

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 9 – 10 Φεβρουαρίου 2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 65-73

Σπουδαία η εμφάνιση της Καστοριάς απέναντι στον πρωτοπόρο Ιωνικό Νίκαιας.

Η Καστοριά ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και ευτύχησε να βρεθεί και μπροστά στο σκορ με 12-9 στα πρώτα 6′ λεπτά, όμως τότε οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 4-9 έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι στο σκορ. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο β’ δεκάλεπτο, με τον Ιωνικό να έχει μεν το προβάδισμα, όμως οι “Γουναράδες” κοιτούσαν στα μάτια τον αντίπαλο και έδειχναν με κάθε τρόπο ότι θέλουν να παλέψουν για τη νίκη. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο β’ ημίχρονο, με τον Ιωνικό να προσπαθεί να χτίσει μία διαφορά ασφαλείας, όμως ο Πέτρος Μελισσαράτος 23(1) έβαζε συνεχώς την ομάδα του στο παιχνίδι, κρατώντας τη ζωντανή για το θετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο στο τέλος οι παίκτες του Νίκου Βετούλα κατάφεραν και έφυγαν με το διπλό στις αποσκευές τους.

Δεκάλεπτα: 16-18, 31-37, 45-52, 65-73

Α.Σ.Καστοριάς (Καραγιάννης): Αμπαράς 5, Πετρόπουλος 2, Μελισσαράτος 23 (1), Χονδρογιάννης 2, Απιδόπουλος 4, Χρυσόπουλος 7 (1), Ράπτης 2, Βαβάτσικος 6, Καραμανώλης, Τζακόπουλος, Σταμένκοβιτς 14 (1).

Α.Ο. Ιωνικός Νίκαιας (Βετούλας): Βασιλόπουλος 13 (3), Δημητριάδης 4, Καράμπουλας 17 (3), Μπατής 3 (1), Πετροδημόπουλος 1, Λιακόπουλος 6, Κομποδιέτας 5 (1), Σάφτενααρ 3 (1), Παπαδόπουλος, Μαυροκεφαλίδης 21 (1), Τσαγκαράκης.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Α.Π.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 62-61

Ο Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης έσπασε το αήττητο του Παιδικού. Η ομάδα μας δεν πήγε πλήρης και αυτή τη φορά, η απουσία του Πελαγίδη της κόστισε. Παρόλο που ήταν μπροστά στο σκορ και στα τρία δεκάλεπτα, στο τέλος δεν κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-23, 28-37, 46-50 και 62-61

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Καμπούρης 4, Μυτιληναίος, Μαρινέλης 17(1), Παπαδημητρίου 2, Κέδρος, Φάσσας 1, Καλαφατίδης 15,  Καλαϊτζίδης, Μπίκας,  Βασιλειάδης 3,  Τέρπος και Νέστορας 19(2).