ΠΕΔ - Επικράτησε ο συνδυασμός του Πάνου Κεπαπτσόγλου με 5 έδρες έναντι 3 του Χρήστου Ζευκλή - OlaDeka

ΠΕΔ – Επικράτησε ο συνδυασμός του Πάνου Κεπαπτσόγλου με 5 έδρες έναντι 3 του Χρήστου Ζευκλή

Το νέο 21μελες ΔΣ της ΠΕΔ Δυτικής Μακεδονίας: Οι 13 δήμαρχοι και οι 8 δημοτικοί σύμβουλοι

Τα μέλη της ΠΕΔ Δυτικής Μακεδονίας πραγματοποίησαν την Κυριακή εκλογική γενική συνέλευση για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου και τους εκπροσώπους για τη Γενική Συνέλευση της ΚΕΔΕ.

29 ψήφοι δόθηκαν στο συνδυασμό Ισχυρή Δυτική Μακεδονία του Χρήστου Ζευκλή , 50 στην Ενωτική Αυτοδιοικητική Πρωτοβουλία του Πάνου Κεπαπτσόγλου και 3 στον συνδυασμό “Λαϊκή Συσπείρωση”. Οπότε από τις 8 έδρες οι 5 κατανέμονται στο συνδυασμό του Πάνου Κεπαπτσόγλου και οι 3 στο συνδυασμό του Χρήστου Ζευκλή.

Ο δήμαρχος Άργος Οριστικού κ.Κεπαπτσόγλου ευχαρίστησε τους συμμετέχοντες και δήλωσε ότι θα κινηθούν ενωμένοι, τους περιμένει πολύ δουλειά.

Πέρα από τους 13 δημάρχους που θα απαρτίζουν το νέο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται οι εξής 8 δημοτικοί σύμβουλοι:

Από τον συνδυασμό “Ενωτική Αυτοδιοικητική Πρωτοβουλία”:

  1. Ηλιάδης Δημήτριος
  2. Τζουμερκιώτης Γρηγόριος
  3. Καραβασίλης Ιωάννης
  4. Αβραμίδης Ιωάννης
  5. Αναστασίου Θωμάς

Από τον συνδυασμό “Ισχυρή Δυτική Μακεδονία”:

  1. Κορωνίδης Δημήτριος
  2. Εγγλέζος Εμμανουήλ
  3. Σαλτσίδης Σάββας

Το νέο 21μελες ΔΣ:

Οι 13 δήμαρχοι

  1. Γιάννης Κοκκαλιάρης – Δήμαρχος Κοζάνης
  2. Παναγιώτη Πλακεντά – Δήμαρχος Εορδαίας
  3. Χρήστος Ζευκλής – Δήμαρχος Βοίου
  4. Μανώλης Στεργίου – Δήμαρχος Βελβεντού
  5. Χρήστος Ελευθερίου – Δήμαρχος Σερβίων
  6. Γιάννης Κορεντσίδης – Δήμαρχος Καστοριάς
  7. Χρήστος Γκοσλιόπουλος – Δήμαρχος Νεστορίου
  8. Παναγιώτης Κεπαπτσόγλου – Δήμαρχος Άργους Ορεστικού
  9. Βασίλης Γιαννάκης – Δήμαρχος Φλώρινας
  10. Γιώργος Στεργίου – Δήμαρχος Πρεσπών
  11. Ιωάννης Λιάσης – Δήμαρχος Αμυνταίου
  12. Κυριάκος Ταταρίδης – Δήμαρχος Γρεβενών
  13. Δημήτρης Κόττας – Δήμαρχος Δεσκάτης

Οι 8 δημοτικοί σύμβουλοι

14. Ηλιάδης Δημήτριος
15. Τζουμερκιώτης Γρηγόριος
16. Καραβασίλης Ιωάννης
17. Αβραμίδης Ιωάννης
18. Αναστασίου Θωμάς
19. Κορωνίδης Δημήτριος
20. Εγγλέζος Εμμανουήλ
21. Σαλτσίδης Σάββας

Για την ΚΕΔΕ εκλέγονται οι :

  1. Ευστάθιος Βασιλειάδης
  2. Λευτέρης Ιωαννίδης
  3. Δημήτρης Εμμανουήλ
  4. Ιορδάνης Μπαντής

Πηγή

Κοινοποίηση
recurring
Σας αρέσει το OlaDeka?
Κάντε μας like στο Facebook!
Κλείσιμο
Ola Deka Kastoria