Μια ήττα και δύο νίκες ήταν ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου για τον Α.Σ. Καστοριάς-άροσις. - OlaDeka

Μια ήττα και δύο νίκες ήταν ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου για τον Α.Σ. Καστοριάς-άροσις.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 81-23

Για το Παιδικό Πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., η ομάδα μας φιλοξένησε τα Ελίμεια, πετυχαίνοντας μια εύκολη νίκη με σκορ 81-23. Ήταν μια ευκαιρία να πάρουν όλοι αρκετό χρόνο συμμετοχής ακόμα και παίκτες από το τμήμα των Παμπαίδων.

Δεκάλεπτα: 27-06, 41-11, 60-17 και 81-23.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ.4, Φιλιππίδης 6, Πιπερόπουλος, Παναγιωτίδης 4, Ντόντης Π.15(1), Λαγγιώτης Γ.4, Κώτσης Π 8, Κωνσταντίνου 8, Μονοβασίλης Αλ.12, Φράγκος 3, Στεφανής Ορ. 2, και Εφραιμίδης 15(1).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Φ.Σ.Φ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 37-88

Για το Εφηβικό Πρωτάθλημα η ομάδα μας ταξίδεψε στην Φλώρινα για να αντιμετωπίσει τον Αριστοτέλη, πετυχαίνοντας μια ακόμα νίκη 37-88, δύο αγωνιστικές πριν το Final four(F4).

Δεκάλεπτα: 3-20, 17-38, 31-62 και 37-88.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ. 5(1), Φάσσας 17, Πιπερόπουλος 11(2), Κέδρος 6, Ντόντης Π.19(5), Κορεντσίδης 4, Παπαδημητρίου, Μονοβασίλης Ν.8, Μονοβασίλης Αλ.8,  Καλαϊτζίδης, Κώτσης Π 2 και Κωστάρας 8.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VSΔΕΚΑ 76 – 69

Την 1η εντός έδρας ήττα γνώρισε το Ανδρικό τμήμα στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής, από τον πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα, ομάδα ΔΕΚΑ.

Ταυτόχρονα έλαβε την ευκαιρία να ισοβαθμίσει στην 1η θέση.

Το παιχνίδι δυστυχώς δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει ζωντανά ο κόσμος για να βοηθήσει την ομάδα λόγω των μέτρων που ισχύουν.

Η ομάδα μας πλήρωσε το κακό αμυντικά 1ο ημίχρονο και παρά τη μεγάλη προσπάθεια στο 2ο ημίχρονο, δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη.

Πολλά συγχαρητήρια στην νικήτρια ομάδα που έχει στις τάξεις της, ένα απ’ τα μεγαλύτερα ταλέντα του Ελληνικού μπάσκετ Σαμοντούροβ 25(1), αλλά και στους δικούς μας παίκτες για τη μεγάλη τους προσπάθεια.

Πολλά παράπονα υπάρχουν για τους δύο διαιτητές κ. κ. Παπαγερίδη και Τόγκα.

Δεκάλεπτα: 14-20, 33-44, 48-56 και 69-76.

Α.Σ. Καστοριάς-άροσις(Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 6(1), Χότζα Ε.23(1), Καλαϊτζίδης 2, Δαραβίγκας, Βλάχος 15(2), Τερσενίδης 10(2), Παπαγεωργίου, Μπέγας 6, Ξάνθης, Κορομπίλιας, Παντελίδης 2 και Παπαδημητρίου 5(1).