Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς-άροσις 19 & 20 Φεβρουαρίου 2022 - OlaDeka

Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς-άροσις 19 & 20 Φεβρουαρίου 2022

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α.Κ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 44-75

Για την τελευταία αγωνιστική του Εφηβικού Πρωταθλήματος, ο Α.Σ. Καστοριάς επιβλήθηκε του Α.Κ. Φλώρινας εκτός έδρας, εύκολα, με σκορ 44-75.

Έτσι η ομάδα μας κατέκτησε τη 2η θέση πίσω απ’ τους Διόσκουρους κι άλλη μια φορά θα έχει συμμετοχή σε Final 4 για να διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή.

Δεκάλεπτα: 5-16, 16-38, 33-58 και 44-75

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Στεφανής Γ., Φάσσας 13, Πιπερόπουλος 20(2), Κέδρος 5, Ντόντης, Κορεντσίδης, Παπαδημητρίου 6(1), Μονοβασίλης Ν. 2, Μονοβασίλης Αλ. 4,  Καλαϊτζίδης Γ. 15, Κωνσταντίνου Σ. 2 και Κωστάρας 8.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VSΑ.Π.Σ. ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ 70 – 78

Την 2η εντός έδρας ήττα υπέστη ο Α.Σ. Καστοριάς από τον Ναύαρχο Βότση, με σκορ 70-78.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του κόσμου μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Η ομάδα μας χτυπημένη απ’ τις απουσίες των Δαραβίγκα και Ξάνθη έχασε στο ημίχρονο και τον Χριστόφορο Τερσενίδη με τραυματισμό, αλλά και τον Μιχάλη Βλάχο στην αρχή του 3ου δεκάλεπτου με άδικη αποβολή.

Παρόλα αυτά η ομάδα μας πάλεψε μέχρι και το τέλος για τη νίκη, χωρίς να αποφύγει την ήττα που την απομάκρυναν απ’ την κορυφή.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας που πάλεψαν αλλά και στον κόσμο που στήριξε την προσπάθειά τους.

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο αθλητής Φίλιππος Τσαχτσίρας του Άρη Θεσσαλονίκης, ο οποίος μας επισκέφτηκε και παρακολούθησε την παλιά του ομάδα!

Δεκάλεπτα: 15-20, 34-37, 55-55, 70-78.

Α.Σ. Καστοριάς-άροσις (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 1, Χότζα 22, Μπέγας 13(3), Πιπερόπουλος, Βλάχος 15(3), Τερσενίδης 4, Κέδρος 4, Καλαϊτζίδης 6, Μονοβασίλης Ν., Κορομπίλιας 2, Παντελίδης και Παπαδημητρίου 3(1).