Α’ ΕΠΣ : Διεξήχθησαν οι αγώνες εξ’ αναβολής – Αβέβαιο το μέλλον για την Ομόνοια Βογατσικού, δεν προσήλθε να αγωνιστεί!!! - OlaDeka

Με την διεξαγωγή δύο αγώνων εξ’ αναβολής ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.

Ματς γκραν – γκινιόλ με άρωμα Αγγλίας, με πλούσιο θέαμα, 9 γκολ και ανατροπές ήταν αυτό μεταξύ των ομάδων Ηρακλής Πολυκάρπης – Πεντάβρυσος, με τους πράσινους  να επικρατούν με το αγγλικό σκορ 5-4, νίκη με την οποία πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα. Στο α’ ημίχρονο ο Ηρακλής είχε το προβάδισμα στο σκορ με 3-2, στη συνέχεια οι κυανόλευκοι έκαναν την ανατροπή και πήραν κεφάλι στο σκορ με 3-4. Ωστόσο, όμως οι γηπεδούχοι στα επόμενα λεπτά πέτυχαν δύο γκολ και πήραν τελικά τη νίκη με τελικό σκορ 5-4.

Αντίθετα στο άλλο ματς εξ’ αναβολής η Δόξα Κορησού πήρε ακούραστα τους βαθμούς της νίκης, καθότι η ιστορική Ομόνοια Βογατσικού δεν προσήλθε να αγωνιστεί και το μέλλον των “αρκούδων” θα πρέπει να θεωρείται αβέβαιο όσο αφορά το υπόλοιπο του πρωταθλήματος…