Με Μουρουζίδου πρωταγωνίστρια, η Καστοριά νίκησε τον Κερκυραϊκό - OlaDeka

Με Μουρουζίδου πρωταγωνίστρια, η Καστοριά νίκησε τον Κερκυραϊκό

Η Μουρουζίδου ήταν και πάλι αποτελεσματική, πέτυχε πιο πολλά από τα μισά γκολ της Καστοριάς ( 13 από τα 25 ) και πρωταγωνίστησε στη νίκη της με 25-18 απέναντι στον Κερκυραϊκό, σε συνάντηση για την Α2 Γυναικών.

Καταπληκτική στο ξεκίνημα, η γκολκίπερ της Καστοριάς Γουρζάνη, με επιθετικό οίστρο στην επανάληψη η Παπουτσίδου.

Σκουρτάϊ και Μπίμπα έκαναν ότι μπορούσαν για τις φιλοξενούμενες, ωστόσο, δεν ήταν αρκετό…

Τα πεντάλεπτα : 4-0, 7-0, 8-1, 10-4, 10-8, 13-10 ( ημίχρονο ), 13-11, 16-13, 20-13, 21-13, 22-14, 25-18.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης.

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  :  Γουρζάνη, Τολιοπούλου 1, Μπαλιάκα, Καπαγερίδου, Θώμου, Τζιφονώτα, Μουρουζίδου 13, Σιάντση 4, Λάτσου 1, Γιούπα, Παπουτσίδου 6, Α.Χαντζή, Ε.Χαντζή.

ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ : Πλασκασοβίτη, Μάμαλου, Κούφαλη 1, Μπατσούλη 1, Σκορδίλη, Κοντούλη, Μ.Κούρκουλου, Χ.Κούρκουλου 3,  Σκουρτάϊ 5, Μάστορα 1, Μπίμπα 7, Καρβούνη.