100άρα στη Φλώρινα και 3 στα 3 για τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας! (φωτογραφίες – βίντεο) - OlaDeka

Σαν… σίφουνας πέρασε από την Φλώρινα το ανδρικό τμήμα του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, που επικράτησε του Άρη Ατραπού με το ευρύ 43-106
Οι παίκτες του Ζήση Τζιλίνη στο τρίτο ματς σε 7 ημέρες που κλήθηκαν να δώσουν, μπήκαν με αποφασιστικότητα και πείσμα να «καθαρίσουν» την αναμέτρηση πολύ γρήγορα. Στόχος που επιτεύχθηκε με πίεση σε όλο το γήπεδο και σωστές επιλογές στην επίθεση, το πρώτο δεκάλεπτο έληξε στο 10-35. Ανάλογη η εικόνα και στην συνέχεια με την ομάδα μας να μην αφήνει το… πόδι από το γκάζι και με επιμέρους 12-32, «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από το ημίχρονο με το σκορ στο 22-67.
Στην επανάληψη ο κόουτς Τζιλίνης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες και δοκιμάστηκαν σχήματα ενόψει της απαιτητικής συνέχειας. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με ασφάλεια για τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας με μεγάλη διαφορά, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 31-84 και την αναμέτρηση στο 43-106.
Άρης Ατραπού: Κότσιρας 1, Παπαδήμος 5(1), Νάστος, Μυρωνίδης, Ιωαννίδης 13, Δημητρίου 11 (1), Βαρβέρης 2, Αδάμου 3, Σεμερτζίδης 3, Κλημεντίδης 5 (1)
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (Τζιλίνης): Αραπίδης 2, Τολιάδης 6 (2), Ιωσήφ 12 (1), Ρέπας 20 (2), Βελαώρας 9 (2), Τσολάκης 17 (2), Γεωργάκας 10 (2), Πανίδης 5, Δουβλετής 2, Παγανάς Γ. 20, Πιπερόπουλος 3, Γκάσης 2