Γ΄ΕΘΝΙΚΗ : Λύγισε στο 90+3' η Καλλιθέα, 1-0 στον Τηλυκράτη Λευκάδας (Αποτελέσματα-βαθμολογία) - OlaDeka

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ : Λύγισε στο 90+3′ η Καλλιθέα, 1-0 στον Τηλυκράτη Λευκάδας (Αποτελέσματα-βαθμολογία)

Πάλεψε, προσπάθησε, αλλά τελικά στάθηκε άτυχος ο Μέγ. Αλέξ. Καλλιθέας στην εκτός έδρας

αναμέτρησή στην Λευκάδα, όπου και γνώρισε ίσως άδικα την ήττα με σκορ 1-0, με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις.

Ποιοτικά το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθότι έγινε ένα πολύ παιχνίδι, με λίγες φάσεις και ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Στην επανάληψη και κυρίως στο τελευταίο 15λεπτο οι γηπεδούχοι που έπαιζαν μάλιστα και με 10 παίκτες, λόγω αποβολής, ανέβασαν την απόδοσή τους πίεσαν την εστία του Κοσμίδη, δημιούργησαν 2-3 καλές ευκαιρίες, και τελικά στο 93′ πέτυχαν το χρυσό γκολ της νίκης, παραμένοντας έτσι σε τροχιά ανόδου.5η αγωνιστική– Κυριακή 18/04/2021

Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης  3-1

ΑΕ Μεσολογγίου- ΟΦ Αγίου Ματθαίου 0-1

Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός 0-0

ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας  3-0

ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – ΑΟ Κασσιόπης  2-4

Τηλυκράτης Λευκάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  1-0