Πινγκ-Πονγκ: Δυο μετάλλια για τις αθλήτριες του Κένταυρου Καστοριάς στο τουρνουά Κοζάνης - OlaDeka

Το Σάββατο 5/5/2018 πραγματοποιήθηκε στην Κοζάνη το 15ο τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης όπου συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Κοζάνης και ο Σ.Ε.Α.
Κοζάνης.
Το συγκεκριμένο Τουρνουά συγκέντρωσε αθλητές και αθλήτριες από την Κοζάνη, τα Ιωάννινα και φυσικά την Καστοριά και αποτελεί διαφήμιση για το άθλημα
καθώς δίνει την ευκαιρία για επιπλέον αγώνες αλλά και τη δυνατότητα σε μικρούς
κυρίως αθλητές-τριες να αγωνιστούν για πρώτη φορά και να πάρουν εμπειρίες.

Ο Α.Σ.Μ. Καστοριάς “Ο Κένταυρος” συμμετείχε στις κατηγορίες των παμπαίδων, των παίδων αλλά και των παγκορασίδων με 9 αθλητές και 3 αθλήτριες.

Εκτός των έμπειρων καστοριανών αθλητών όπου φέτος αγωνίστηκαν σε πανελλήνια
πρωταθλήματα, οι περισσότεροι συμμετείχαν για πρώτη φορά μπαίνοντας στο αγωνιστικό κλίμα των αγώνων και δείχνοντας ότι έχουν πολλές δυνατότητες για το μέλλον.

Πιο συγκεκριμένα, δυο αθλήτριες του Κένταυρου Καστοριάς κατέκτησαν μετάλλια στην κατηγορία των παγκορασίδων, την πρώτη θέση πήρε η Πληκαδίτη Θεοδώρα καθώς κέρδισε στον τελικό με σκορ 3-0 στα σετ την Τσιώλα Ελένη από τα Ιωάννινα και την τρίτη θέση η Παναγιώτου Σεμίρα.

Οι υπόλοιποι αθλητές του Κένταυρου Καστοριάς όπου συμμετείχαν ήταν οι ακόλουθοι: