Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 10/3/2018 - OlaDeka

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 10/3/2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 65-55

Το Μαρούσι φάνηκε να μπήκε πιο αποφασισμένο στον αγώνα κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της παραμονής του στην Α2. Οι γηπεδούχοι είχαν συνεχώς τον έλεγχο του αγώνα ενώ προηγήθηκαν ακόμα και με διαφορά 15 πόντων. Ωστόσο οι «Γουναράδες», με σημαντικές απώλειες παικτών στην αποστολή τους, κατάφεραν να μειώσουν σε 59-51 αλλά η λήξη του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες με σκορ 65-55.

Δεκάλεπτα: 21-7, 37-26, 53-39, 65-55

Γ.Σ. Αμαρουσίου (Κεραμιδάς): Σεργιένκο 9 (1), Μπάκας 2, Ξύδας 11 (3), Ντακούλιας 18 (2), Γκουαλτιέρι 2, Στούκας 5 (1), Ρεκουνιώτης 3, Σουρλής 6 (2), Παπαγεωργόπουλος 6 (1), Μιχαλούτσος 3 (1).

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10 (2), Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 11, Ναούμης 12 (2), Τερσενίδης 3 (1), Καραμαλέγκος 5 (1), Χαρισμίδης 4, Μπένας, Λυμπάρης 4.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  66 – 57

Σ’ ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, η ομάδα μας χτυπημένη από τραυματισμούς και απουσίες, ενώ ξεκίνησε καλά στο α΄ ημίχρονο κι έφτασε να προηγείται με 10 πόντους διαφορά, δεν άντεξε στο β΄ ημίχρονο με αποτέλεσμα, ο Κεραυνός να ροκανίσει τη διαφορά και στο 4ο δεκάλεπτο να κερδίσει το παιχνίδι με διαφορά 9 πόντων.

Τώρα στον επαναληπτικό του Σαββάτου, η ομάδα μας πρέπει να καλύψει τη διαφορά των 9 πόντων, για να δώσει το παρόν στο final 4.

Δεκάλεπτα: 13-10, 24-28, 42-41 και 66-57.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Καμπούρης, Μυτιληναίος, Μαρινέλης,  Παπαδημητρίου 18(4), Δαμιανού Γ., Σακαλίδης 10(1), Καλαφατίδης 5, Τραϊανού, Τέρπος, Καλαϊτζίδης 12, Γκιέλι 12 και Τακίδης.