Χάντμπολ: Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Καστοριά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής - OlaDeka

Δύσκολη νίκη πανηγύρισε η Καστοριά επι της Κοζάνης με 24-23 για την 1η αγωνιστική της Β’ Ανδρών. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές εναλλαγές και έληξε με προβάδισμα ενός γκολ για την Κοζάνη.

Στο δεύτερο 30λεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν μια μικρή ανάσα φτάνοντας τη διαφορά στα τρία γκολ 10 λεπτά πριν από το τέλος. Στο φινάλε όμως η Κοζάνη προσπάθησε να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε καθώς ηττήθηκε τελικά με 1 γκολ (24-23)

Α.Ο.Α ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ο ΚΟΖΑΝΗΣ 24-23

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-4, 5-5, 6-8, 8-9, 10-11 (ημχ) 13-11, 14-13, 17-15, 20-17, 22-21, 24-23

Α.Ο.Α ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Παναγιώτης Βλαχόπουλος): Πούλιος, Σαλαγιάννης, Αναστασίου 10, Δόκαλος 5, Σουκαλόπουλος 2, Τερζόγλου, Τάσιος 4, Τούλιος, Γκανάρας, Τζιφονώτας 2, Σίσκος 1, Γκόγκου, Βέλιος, Βαενάς, Μπαλιάκας.

Α.Ο ΚΟΖΑΝΗΣ (Αβραάμ Μιχαηλίδης): Καραγεωργίου 10, Καραβίτης 5, Αργύρης, Στεργιούλας 3, Σύρος, Παπαστέργιος, Παπαθανασίου, Βιτολλάρι, Φώτος, Μέλιος, Αδάμ 5, Παπαδόπουλος, Τραγιάς, Μετάνι, Γκούμπερι, Τσανακτσίδης.

Διαιτητές: Γιάννου-Τέμης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι 1/2-4/5