Πινγκ-Πονγκ: Δύο ήττες και μία νίκη για τους άνδρες του Κένταυρου Καστοριάς - OlaDeka

Πινγκ-Πονγκ: Δύο ήττες και μία νίκη για τους άνδρες του Κένταυρου Καστοριάς

Την Κυριακή 29/10/2017 πραγματοποιήθηκε στην Θεσσαλονίκη η 4η-5η-6η αγωνιστική του πρωταθλήματος επιτραπέζιας αντισφαίρισης της κατηγορίας του Α’ Τοπικού Βόρειας Ελλάδας.

Ο Α.Σ.Μ. Καστοριάς “Ο Κένταυρος” είχε πολύ δύσκολο πρόγραμμα καθώς έπρεπε να αντιμετωπίσει τις δυο πρωτοπόρες ομάδες του πρωταθλήματος τα Ιωάννινα και την Βέροια αλλά και την νεανική ομάδα της Αλεξανδρούπολης. Στον πρώτο αγώνα της ημέρας ο Κένταυρος Καστοριάς αντιμετώπιζε τον Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων, η συγκεκριμένη αναμέτρηση ήταν πραγματικό ντέρμπι καθώς είχε διάρκεια περίπου 3 ώρες  και οι περισσότεροι αγώνες κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Η καστοριανή ομάδα μπήκε δυνατά και προηγήθηκε 1-0, έπειτα 2-1 στις νίκες αλλά εν τέλει έχασε δυο συνεχόμενα παιχνίδια στις λεπτομέρειες και ηττήθηκε με σκορ 4-2 στις νίκες.

Επόμενη αναμέτρηση της ημέρας ήταν με τον Α.Σ.Ε.Α. Βέροιας, οι καστοριανοί αθλητές έχοντας την ψυχολογία στο ναδίρ από την ήττα από τα Ιωάννινα δεν μπόρεσαν να κοντράρουν την ομάδα της Βέροιας και έτσι γνώρισαν την ήττα με σκορ 4-0 στις νίκες.

Στον τρίτο αγώνα της ημέρας απέναντι στο Φάρο Αλεξανδρούπολης οι αθλητές του Κένταυρου Καστοριάς το κέρδισαν εύκολα με σκορ 4-1 στις νίκες.