Εθνικός Βασιλειάδας: Τραγικός αγωνιστικός χώρος στον αγώνα με την ομάδα της Οινόης - OlaDeka

ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ 1-1

«Σε έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο που θύμιζε γήπεδο άλλης δεκαετίας, ο Εθνικός έμεινε στο 1-1 κόντρα στην ομάδα της Οινόης. Οι σημαντικές απουσίες και ο αγωνιστικός χώρος επηρέασαν την ομάδα μας, που είχε τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά της έλλειψε εν τέλη η τελική φάση για να κάνει το δεύτερο γκολ, με αποκορύφωμα μια φάση στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Το γκολ για τον Εθνικό πέτυχε ο Παναγούλιας Α. με μακρινό σουτ στο 13ο λεπτό για έρθει η ισοφάριση για τους γηπεδούχους δυο λεπτά αργότερα.