Χάντμπολ: Πολύ εύκολα η Καστοριά 27-16 την Άρτα - OlaDeka

Χάντμπολ: Πολύ εύκολα η Καστοριά 27-16 την Άρτα

Ρεπορτάζ

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα χάντμπολ του ΑΟΑ Καστοριάς, η ομάδα του Ηλία Αναστασίου δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερη αντίσταση από την ομάδα του Γ.Σ. Άρτας «ΑΝΩ ΠΟΛΗ».
Το παιχνίδι ξεκίνησε με της δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 10′ λεπτό, από εκεί και μετά η Καστοριά με πολύ καλή άμυνα και απόδοση του τερματοφύλακα της Δημήτρη Πούλιο έχτισε μια διάφορα 6 τερμάτων και έκλεισε το ημίχρονο με το σκορ 14-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα τις Καστοριάς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που διάθεται, δίνοντας συμμετοχή στους πιο μικρούς σε ηλικία αθλητές του συλλόγου, οι οποίοι πήγαν πάρα πολύ καλά και μάλιστα μεγάλωσαν και τη διάφορα στα 11 τέρματα.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 27-16.

Η ομάδα Handball τις Καστοριάς θέλει να ευχαρίστησει θερμά των κόσμο της που γέμισε για δύο συνεχόμενο παιχνίδι το κλειστό γυμναστήριο της Καστοριάς.

Α.Ο.Α. Καστοριάς – Γ.Σ. Αρτας «ΑΝΩ ΠΟΛΗ» 27-16

5 λεπτά : 01-01, 05-02, 06-05, 10-05, 11-05, 14-08 (ημιχρ)
17-10, 20-11, 23-13, 24-13, 26-15, 27,16 (Τελ)

Α.Ο.Α. Καστοριάς: Πουλιος, Σαλαγιαννης, Αναστασιου 5, Τερζογλου 2, Τζιφονωντας 1, Κωνσταντινιδης 3, Τασιος 1, Γκαναρας 3, Σουκαλοπουλος 4, Δοκαλος 6, Τουλιος 1, Παπακωστας, Τσιφλικιοτης 1, Γκογκου, Μασκαλιδης

Γ.Σ. Αρτα :Παντουλας, Δελικούρας 2, Μόσχος, Μηλιώνης 1, Μακρής 11, Μπεκας, Βαρελης, Γιαμουρης, Γιαννακας 2, Νασιουλας, Θανασης, Γκουβελος, Σαλαμουρας, Demce, Ντεμτσε,

Δίλεπτα: 4/2, Ρίψεις 7 μέτρων: 1/1 – 4/2