ΜΠΑΣΚΕΤ Β΄ΕΘΝΙΚΗ: Χαράς …ευαγγέλια για Άργος Ορεστικό και Καστοριά - OlaDeka

ΜΠΑΣΚΕΤ Β΄ΕΘΝΙΚΗ: Χαράς …ευαγγέλια για Άργος Ορεστικό και Καστοριά

«Λύκοι» να χαζεύεις στο γ΄ δεκάλεπτο στην κόντρα τους με τον Ιωνικό Ιωνίας και «γουναράδες» να τους …πιείς στο ποτήρι στο β΄ ημίχρονο του αγώνα τους στη Λάρισα με αντίπαλο τον Γ.Σ.

Σε εκπληκτική ημέρα βρέθηκαν το απόγευμα σήμερα οι «λύκοι» του Άργους Ορεστικού και οι«γουναράδες» της Καστοριάς, με τους μεν πρώτους να αποδίδουν υψηλού επιπέδου μπάσκετ στη γ’ περίοδο του αγώνα τους με τον Ιωνικό Ιωνίας και να επικρατούν με χαρακτηριστική άνεση και σκορ 71-59, ενώ οι δεύτεροι, πραγματοποιώντας την καλύτερή τους φετινή εμφάνιση σε παιχνίδι εκτός έδρας, και, μάλιστα, στο …σπίτι του δεύτερου στη βαθμολογία Γ.Σ. Λάρισας, κατάφεραν να πάρουν τη σπουδαία νίκη με σκορ 60-71, παραμένοντας μαζί με τους «κυανόλευκους» του Άργους Ορεστικού στη …λεωφόρο των επιτυχιών.