ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Παράταση της αγωνίας στην κορυφή μετά τις νίκες των πρωτοπόρων - OlaDeka

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Παράταση της αγωνίας στην κορυφή μετά τις νίκες των πρωτοπόρων

Στο 87’ και με 10 παίκτες λυτρώθηκε ο ‘’Ηρακλής’’ Πολυκάρπης (1-2) στον ‘’Γράμμο’’ Μαυροχωρίου!!!

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού οι πρωτοπόροι που δοκιμάζονταν εκτός έδρας – εύκολα ή δύσκολα , ‘’απέδρασαν’’ με τα ‘’τρίποντα’’, παρατείνοντας την αγωνία για τις τέσσερις επόμενες αγωνιστικές.

Στο elclacicoτου πρώην Δήμου Μακεδνών, ο πρωτοπόρος ‘’Ηρακλής’’ Πολυκάρπης κινδύνεψε σοβαρά με απώλεια βαθμών, αφού πέτυχε μια πολύ δύσκολη νίκη στο Μαυροχώρι κόντρα στον τοπικό ‘’Γράμμο’’ με σκορ 1-2, με το νικητήριο τέρμα να σημειώνεται στο 87’ της αναμέτρησης, αγωνιζόμενοι, μάλιστα, οι ‘’πράσινοι’’ του Θόδωρου Βόλτση με 10 παίκτες από το 75ο λεπτό (αποβολή Μόσχου), παραμένοντας έτσι στο… ρετιρέ της βαθμολογίας.

Εύκολη νίκη με φτωχό, ωστόσο, σκορ πέτυχε και ο έτερος πρωτοπόρος της βαθμολογίας, ΑΟ Κάστωρ, επικρατώντας στους Αμπελόκηπους της τοπικής ‘’Δόξας’’ με σκορ 0-1.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον ‘’Μέγα Αλέξανδρο’’ Καλλιθέας στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Νταηλάκη, διάστημα στο οποίο σημείωσε και τα δύο τέρματά του (0-2), επιστρέφοντας δριμύτερος στις νικηφόρες εμφανίσεις

Τη 2η θέση, με διαφορά ενός βαθμού από την κορυφή, μοιράζεται με τον ‘’Μέγα’’ η ‘’Αστραπή’’ Μεσοποταμίας, μετά την ευρεία σε έκταση σκορ νίκη που πέτυχε στο γήπεδο της Κολοκυνθούς επί του Κρόνου με το επιβλητικό σκορ 2-6!!!

Άνετη νίκη πέτυχε και ο Παναργειακός, που πέρασε… αέρα από το γήπεδο της Λεύκης, συντρίβοντας τον τοπικό ΠΑΣ με το ευρύ σκορ 0-4.

Αίσθηση προκάλεσε η μεγάλη σε έκταση σκορ νίκη που σημείωσε η ΑΕ Γραμμοχωρίων στην έδρα της κόντρα στην ‘’Δόξα’’ Κορησού, επικρατώντας με το εντυπωσιακό σκορ 4-0, παίρνοντας , ταυτόχρονα, και τη ρεβάνς του α’ γύρου (4-1).

Τέλος, σε ρυθμό ‘’ρελαντί’’ ο ΑΓΣ Καστοριάς έφτασε σε ένα ακόμη… τρίποντο, νικώντας αυτή τη φορά τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου με το ευρύ σκορ 5-0.