Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ - Γ.Σ.Λ.1928 – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 60-71 - OlaDeka

Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ – Γ.Σ.Λ.1928 – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 60-71

Στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής κατηγορίας, η ομάδα μας πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη επί μιας πολύ καλής και  έμπειρης ομάδας με σκορ 60 – 71.

Η ομάδα μας από το πρώτο κιόλας λεπτό, κατάφερε να επιβάλλει τον δικό της ρυθμό και να διατηρεί την πρωτοπορία στο σκορ σ΄ όλο το πρώτο δεκάλεπτο. Η έλλειψη συγκέντρωσης και κάποια λάθη στο δεύτερο δεκάλεπτο, επέτρεψαν στην ομάδα του Γ.Σ. Λάρισας, να μειώσει το σκορ και να προσπεράσει  μ΄ ένα καλάθι στη λήξη του α΄ ημιχρόνου με σκορ 31 – 29.

Το  β΄ ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα μας όπου, στο τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 9 – 22, η ομάδα μας προηγήθηκε 40 – 51. Η ίδια εικόνα διατηρήθηκε και στο τέταρτο  δεκάλεπτο, όπου πανηγυρίσαμε όλοι τη νίκη με σκορ 60 -71.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μας, για την εκπληκτική αμυντική τους λειτουργία.

Επίσης  να ευχαριστήσουμε τους φιλάθλους  της Καστοριάς που παραβρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο της Λάρισας και πανηγύρισαν μαζί μας μια μεγάλη νίκη.