Νίκη πρόκρισης για τις Κορασίδες – Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου - OlaDeka

Νίκη πρόκρισης για τις Κορασίδες – Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου

Βαθμολογίες – φωτογραφίες

Στον πιο σημαντικό αγώνα της σεζόν οι Κορασίδες στάθηκαν στο ύψος τους κερδίζοντας το Σάββατο τον Πήγασο Κοζάνης και προκρίθηκαν στην τελική φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Μ.Σε έναν συγκλονιστικό αγώνα, παρουσία αρκετού κόσμου στο κλειστό της Καστοριάς, οι νεαρές Καστοριανές παρουσιάστηκαν συγκεντρωμένες και κατάφεραν να κερδίσουν με 3-1 σετ.

Στους αγώνες της Κυριακής οι Παγκορασίδες κέρδισαν εύκολα στην έδρα του Αριστοτέλη Φλώρινας με 0-3,παραμένοντας μόνες στην κορυφή του πρωταθλήματος, ενώ οι γυναίκες ηττήθηκαν μέσα στην έδρα μας από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών με 0-3. Κρίσιμο βέβαια το δεύτερο σετ, στο οποίο ένα διαιτητικό λάθος επηρέασε  το σκορ (24-26) και ο αγώνας έγινε 0-2 αντί για 1-1 σε ένα καθοριστικό σημείο του αγώνα.