Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών 7η Αγωνιστική- Νέο απίστευτο «χαρακίρι» για τον Αρίωνα - OlaDeka

Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών 7η Αγωνιστική- Νέο απίστευτο «χαρακίρι» για τον Αρίωνα

IMG_5867

Μετά το παιχνίδι με το Μακεδονικό ο Αρίων έχασε ακόμα ένα δικό του παιχνίδι αυτή τη φορά με την Αγιά με 73-79 στην παράταση (κ.α. 63-63).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλο το παιχνίδι και με καλάθι του Κλωνάρα προηγήθηκαν 63-55  1:35 πριν το τέλος.

Από εκεί και μετά όμως δεν έβαλε πόντο, έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο και έτσι οι φιλοξενούμενοι με 2 βολές του Περωτή 16΄΄ πριν το τέλος ισοφάρισαν και έστειλαν το παιχνίδι στη παράταση αφού το σουτ του Τσιακλάγκανου ήταν άστοχο.

Στη παράταση οι φιλοξενούμενοι πήραν μια μικρή διαφορά, έπαιξαν μέσα στη ρακέτα (ο Αρίων δεν είχε ουσιαστικά ψηλό αφού ο Κλωνάρας είχε φύγει με φάουλ) και έφτασε στη νίκη αφού είχε και τη ψυχολογία.

Τα 10λεπτα: 22-19, 32-34 (ημ.), 53-48, 63-63 (κ.α.), 73-79 (τελ.)

Διαιτητές: Γαζέτας- Λουλουδιάδης

Αρίων: Μαλούτας 16 (3), Τούζος 14 (4), Καλομενίδης 7 (1), Τσολάκης, Κλωνάρας 19 (1), Τσιακλάγκανος 6 (2), Πανίδης 9, Πλεξίδας, Νάϊπλής 2.

Ερμής Αγιάς: Στεργιόπουλος, Γκανέτσας 12 (3), Δαουλάρης 12 (3), Χαλκιάς 14 (3), Περωτής 16, Καλερμιτζάκης 5 (1), Καμπούρης, Γούλας 20 (2).