Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Σ.Α.ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 74-72 - OlaDeka

Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Σ.Α.ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 74-72

Στα πλαίσια της 7ης Αγωνιστικής η ομάδα μας Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ αγωνίστηκε στην Αρναία Χαλκιδικής με αντίπαλο την ομάδα του Σ.Α.ΣΤΑΤΩΝΙΟΥ, όπου έχασε με ένα καλάθι με σκορ 74-72.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα της Χαλκιδικής είχε βραχεία κεφαλή στο σκορ, ενώ στην επανάληψη η ομάδα μας κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και στο 2ο ημίχρονο να έχουμε συνεχείς εναλλαγές στο σκορ και από τις δύο ομάδες.

Μια σημαντική παράμερος που καθόρισε το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ήταν συνολικά οι 34 βολές που σούταρε η ομάδα του Σ.Α.ΣΤΑΤΩΝΙΟΥ, σε αντίθεση μόλις 13 βολών που σούταρε η ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.

Δεκάλεπτα: 24-18, 38-33, 54-54, 74-72

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Θεοδώρου

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολωκοτρώνης, Αμπατζάς 5, Δήμου 10 (2), Αρνίδης 3 (1), Δεληγιάννης 12 (2), Γεωργάκης 7, Φλιάτης Ι. 22 (3), Φλιάτης Γ. 5, Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 10.

Καστοριά (Σούλιος): Γυμνόπουλος 3, Τερσενίδης 3 (1), Τακίδης, Τεπετίδης, Ντάλλης 11, Τασιούδης 7, Αντωνιάδης 19 (1), Τσαούσης, Πανταζής 8, Ζυγούρας 6 (2), Κρανιάς, Βοϊβατόπουλος 15.