Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Μ.Σ.ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 45-77 - OlaDeka

Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Μ.Σ.ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 45-77

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Σ΄ ένα παιχνίδι υπεράνω κριτικής, η ομάδα του ΑΙΟΛΟΥ ΑΣΤΑΚΟΥ παρουσιάστηκε ανώτερη σε επίθεση και άμυνα στον αγωνιστικό χώρο και απέδειξε ξεκάθαρα προς όλους, από το καλοκαίρι κιόλας, ότι αποτελεί ξεκάθαρο φαβορί για την άνοδο στην Α2  κατηγορία και όχι μόνο.

Η ομάδα μας, Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να είναι ανταγωνιστική και να διεκδικήσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Επίσης, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που στηρίζει την ομάδα μας και για άλλη μια φορά γέμισε το κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας και να υποσχεθούμε ότι σε κάθε παιχνίδι θα γινόμαστε καλύτεροι και ανταγωνιστικότεροι.

Διαιτητές: Λόρτος – Τζιοπάνος
Δεκάλεπτα: 6-22, 12-38, 24-56, 45-77
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 3, Δίτσιος, Ματενίδης 10, Γυμνόπουλος 2, Τερσενίδης, Τεπετίδης 2, Ντάλλης 5 (1), Τασιούδης 5, Ζυγούρας 7 (2), Τσαούσης, Τσότσος 5, Βοϊβατόπουλος 6.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 10 (1) Καλλισώρας 3 (1), Μακρής, Παππάς 7, Πέτας, Θανόπουλος 2, Κακλαμάνος 21 (5), Κιτσούλης 9, Καλαντζής 3 (1), Χαρισμίδης 4, Λυμπάρης 13 (2), Κατσαρές 3 (1).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Φ.Σ.Φ.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ  47-40

Σ΄ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι ανάμεσα στις εφηβικές ομάδες του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ και του Φ.Σ.Φ.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ η ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ κατάφερε να πετύχει μια μεγάλη νίκη με σκορ 47-40.

Το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα της Φλώρινας κατάφερε να προηγηθεί με 20-28. Στο 2ο ημίχρονο με σκληρή άμυνα και με βοήθεια από όλους τους παίκτες με επιμέρους σκορ 27-13 και χαρακτηριστικά δεχόμενοι μόνο 3 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας πανηγύρισε μια πολλή μεγάλη νίκη.

Δεκάλεπτα: 09 – 15, 20 – 28, 34 – 37, 47 – 40.

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Λαγγιώτης, Κρανιάς, Δίτσιος, Αντωνίου, Τούσκας, Νάτσος, Μιχαλόπουλος, Τσαούσης, Βελλίδης, Μπασακύρος, Αναστασίου, Λέκκος.