ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ: Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Π.Σ.ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 60 – 57 - OlaDeka

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ: Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Π.Σ.ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 60 – 57

Νικηφόρα ξεκίνησε η ομάδα των εφήβων του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

AS-KASTORIAS

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η ομάδα των εφήβων του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ επιβλήθηκε στην ομάδα του Α.Π.Σ.ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ στην παράταση με σκορ 60 – 57 (ΚΑ 52-52).

Η ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ είχε δύο πρόσωπα στο παιχνίδι. Στο 1ο ημίχρονο με καλή λειτουργία στην επίθεση και εξαιρετική άμυνα προηγήθηκε με 12 πόντους. Στο 2ο ημίχρονο η αστοχία κυρίως σε εύκολα σουτ , καθώς και η κακή αμυντική λειτουργία άλλαξε τη ροή του αγώνα υπέρ της ομάδας του Α.Π.Σ.ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ με αποτέλεσμα να οδηγηθεί το παιχνίδι σε παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο της  παράτασης, η ομάδα μας έδειξε ότι έχει ιδιαίτερα ψυχικά αποθέματα,αφού παίζοντας συγκεντρωμένα και αποφασιστικά πέτυχε μια μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18 – 09, 19 – 16, 08 – 16, 07 – 11

Παράταση: 08 – 05

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Λαγγιώτης, Κρανιάς, Δίτσιος, Αντωνίου, Τούσκας, Νάτσος, Μιχαλόπουλος, Τσαούσης, Βελλίδης, Μπασακύρος, Αναστασίου, Λέκκος.