Τέσσερεις ήταν οι ομάδες που κατάφεραν να πετύχουν το 2 στα 2 (Αστραπή Μεσοποταμίας, ΑΟ Κάστωρ, Ηρακλής Πολυκάρπης και ‘’Δόξα’’ Κορησού έχοντας προβάδισμα στον βαθμολογικό πίνακα.
Το σκορ της ημέρας σημείωσε η Αστραπή Μεσοποταμίας (5-0 την ΑΕ Γραμμοχωρίων), ενώ το ματς της ημέρας έγινε στην Κορησό όπου η τοπική ‘’Δόξα’’ μετά από ένα δραματικό παιχνίδι με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις (3-2) υποχρέωσε την ομάδα της Καλλιθέας στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.
Δύο στα δύο και για τον ‘’Ηρακλή’’ Πολυκάρπης που επικράτησε δύσκολα 2-1 της μαχητικής ‘’Δόξας’’ Αμπελοκήπων σε ένα ματς με αρκετή ένταση.
Χωρίς να ενθουσιάσει ιδιαίτερα ο ΑΟ Κάστωρ επιβλήθηκε με σκορ 3-0 της μαχητικής Λεύκης, ενώ εύκολες νίκες για Παναργειακό (5-1 τον Κρόνο) και Νταηλάκη (5-2 το Κωσταράζι)
Τέλος, την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΑΓΣ Καστοριάς, καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 του ‘’Γράμμου’’ Μαυροχωρίου.
Τα Αποτελέσματα
ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ | ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ | 5 | 2 | |
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ | ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ | 3 | 2 | |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ | ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ | 5 | 0 | |
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ | ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΡΟΝΟΥ | 5 | 1 | |
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ | ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ | 3 | 0 | |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ | ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ | 2 | 1 | |
ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ | ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ | 1 | 0 |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α | Ο Μ Α Δ Ε Σ | ΤΕΡΜΑΤΑ | Β | |
1 | ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ | 8 | 0 | 6 |
2 | ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ | 8 | 1 | 6 |
3 | ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ | 7 | 2 | 6 |
4 | ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ | 7 | 2 | 6 |
5 | ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ | 5 | 1 | 4 |
6 | ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ | 5 | 3 | 3 |
7 | ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ | 4 | 2 | 3 |
8 | ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ | 5 | 5 | 3 |
9 | ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ | 2 | 3 | 1 |
10 | ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ | 0 | 4 | 0 |
11 | ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ | 2 | 9 | 0 |
12 | ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΡΟΝΟΥ | 2 | 10 | 0 |
13 | ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ | 1 | 10 | 0 |
14 | ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ | 1 | 5 | -3 |
ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ | ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ | |
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ | ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ | |
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΡΟΝΟΥ | ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ | |
ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ | ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ | |
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ | ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ | |
ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ | ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ | |
ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ | ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ |