Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 78-60 - OlaDeka

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 78-60

Μια ακόμη μεγάλη νίκη και καλή εμφάνιση για την Αντρική ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ στο τοπικό ντέρμπι με την ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών.
Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ μπήκε «μουδιασμένα» στο πρώτο δεκάλεπτο επηρεασμένη από το άσχημο αποτέλεσμα στην Μελίκη. Στη συνέχεια ,όμως, με όπλο της την πολύ καλή άμυνα βρήκε ρυθμό και κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ και να διατηρεί διαρκώς ένα μικρό προβάδισμα χωρίς , όμως, να μπορεί να ξεφύγει απέναντι στον

αξιόμαχο Πρωτέα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό στα αμυντικά τους καθήκοντα και με σωστές επιλογές στην επίθεση έκαναν ένα επιμέρους σκορ 25-10 και κατάφεραν να πάρουν άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα και τελικά  μια άνετη νίκη με 78-60 συνεχίζοντας ,έτσι,  να είναι σταθερά η τρίτη δύναμη του Πρωταθλήματος!

Δεκάλεπτα: 13-17, 35-32, 53-50, 78-60
Διαιτητές: Σιταρίδης-Καρκαλέτσης
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Σούλιος): Δαραβίγκας 2, Λέκκος Γ., Δίτσιος 2, Γυμνόπουλος 9, Τεπετίδης 9, Ντάλλης 6, Τασιούδης 9, Αντωνιάδης 15 (2), Κρανιάς, Πανταζής 17 (2), Κόκουρας 9.
Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χασιώτης): Ζαμπέτης 17 (4), Γιαννάκης 4, Μουράτογλου 19 (2), Θυμίδης 2, Κολοβός 3, Μαρκόπουλος 2, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 2, Πετρίδης 2, Τζήμας 9 (1), Κλωνάρας.