Ο επεισοδιακός αγώνας ΠΑΟ Καλοχωρίου – Χιλιόδενδρο 2-2 - OlaDeka

Ο επεισοδιακός αγώνας ΠΑΟ Καλοχωρίου – Χιλιόδενδρο 2-2

Πάο Καλοχωρίου και Χιλιόδενδρο αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκόρ 2-2, σε ένα ματς με πολλά νεύρα, ένταση, κόκκινες κάρτες και πολλές ευκαιρίες

Η ομάδα του Πάο Καλοχωρίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε από νωρίς την κατοχή της μπάλας, χάθηκαν ευκαιρίες με κλασσικότερη την κεφαλία του Φίλιππα Βασιλειάδη. Ακριβώς στην επόμενη φάση το Καλοχώρι μπήκε μπροστά στο σκόρ με γκόλ του Θεόφιλου Παύλου.
Με το 1-0 πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε χαλαρά στα πρώτα δέκα λεπτά και κάπου εκεί ξεκίνησαν όλα!
Χαμένες ευκαιρίες με τον Παύλου, Ντόκο, Παπουτσίδη και σε μια αντεπίθεση από καθαρή θέση οφσάιτ το Χιλιόδενδρο σκοράρει κάνοντας το 1-1.

Γκόλ ξανά για το Καλοχώρι με τον Θεόφιλο Παύλου και στην επόμενη φάση διαπληκτισμός του Κοσμά Σαββίδη με αντίπαλο και κόκκινη κάρτα και για τους δύο.

Σε εκείνο το σημείο μπήκαν φίλαθλοι στον αγωνιστικό χώρο και για πέντε λεπτά είχαμε μόνο φασαρίες,

Όταν όλα ηρέμησαν ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι, ενώ μετά απο λίγο δίνει καθυστερήσεις δέκα λεπτά!

Πέντε λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα σε μια αδράνεια της άμυνας του Πάο Καλοχωρίου γίνεται το τελικό 2-2.

Στην τελευταία φαση του αγώνα κόρνερ και κεφαλιά του Θυμιόπουλου περνάει άουτ, εκεί αποβλήθηκε ο ποδοσφαιριστής για διαμαρτυρία.