ΜΠΑΣΚΕΤ:ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΦΩΤΙΑ ΤΗΣ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ

Αρχική » Διάφορα » ΜΠΑΣΚΕΤ:ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΦΩΤΙΑ ΤΗΣ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ

ΜΠΑΣΚΕΤ:ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΦΩΤΙΑ ΤΗΣ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ
Παιχνίδια φωτιά για τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας περιλαμβάνει το πρόγραμμα της της 5ης αγωνιστικής. Ηρακλής Γρεβενών και Πρωτέας υποδέχονται τους πρωτοπόρους στην βαθμολογία Λάρισα και Αίολο αντίστοιχα.

Οι παίκτες του Ηρακλή Κοζάνης θα επιδιώξουν την επιστροφή στις νίκες που θα τους επιτρέψει να πλησιάσουν στην κορυφή. Ο Πρωτέας από την άλλη που δεν είδε ακόμα το χρώμα του ροζ φύλλου στα χέρια του έχει πολύ δύσκολο έργο απέναντι στον Αίολο, αλλά υπάρχει αισιοδοξία και πίστη
Ντέρμπι στη Σιάτιστα μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Καστοριάς και οι δύο ομάδες έδειξαν με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις τους πολύ καλά στοιχεία , στοιχεία που προμηνύουν μια αμφίρροπη μάχη Οι Διόσκουροι τέλος μετά την σπουδαία νίκη τους την προηγούμενη αγωνιστική στο Βελβεντό με τη δυνατή ομάδα της Σιάτιστας ταξιδεύουν στo Βόλο για να αντιμετωπίσουν την ισόβαθμη με 6 βαθμούς Μεταμόρφωση.

Οι παίκτες του κ. Άρη Χωλόπουλου βρίσκονται σε καλή κατάσταση και με ανεβασμένη ψυχολογία θα κυνηγήσουν τους βαθμούς της νίκης.

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 5ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι:
Κυριακή 9 Νοεμβρίου
3ος Όμιλος
ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίολος Αστακού Μαραθιώτης-Κουκουλεκίδης (Πλεξίδας)
ΔΑΚ Μελίκης 18.00 Μελίκη-Πανεδεσσαϊκός Μουτζούρης-Εμμανουήλ (Καλότσης)
ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 Βόνιτσα-Αγρίνιο Τσιαπλής-Τσιρόγλου (Κανελλόπουλος)
Βάκης Παρασκευόπουλος 18.00 Μεταμόρφωση Β.-Διόσκουροι Κοζ. Ελευθεριάδης-Μελανίδης (Μόρφη)Νέο Σιάτιστας 18.00 Σιάτιστα-Καστοριά Δημάδης-Μυσιρλής (Μπαταούλα)ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Ηρακλής Κοζ.-Λάρισα 1964 Τσιρτσιμάλης-Φουτζήλας (Κηπουρίδης)Καρδίτσας 18.00 Καρδίτσα-Νίκη Βόλου Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Μανάσης)

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)1. Αίολος Αστακού 8 (4-0)
2. ΑΕΛ 8 (4-0)
3. Καστοριά 7 (3-1)
4. Ηρακλής Κοζάνης 7 (3-1)
5. Αγρίνιο 6 (2-2)
6. Διόσκουροι Κοζάνης 6 (2-2)
7. Νίκη Βόλου 6 (2-2)
8. Μεταμόρφωση Βόλου 6 (2-2)
9. Σιάτιστα 6 (2-2)
10. Μελίκη 6 (2-2)
11. Καρδίτσα 5 (1-3)
12. Βόνιτσα 4 (1-3)
13. Πρωτέας Γρεβενών 4 (0-4)
14. Πανεδεσσαϊκός 4 (0-4)

Γιώργος κατσίκας

kozani.topikasport

Κοινοποίηση:

Σχολιάστε αυτό το άρθρο

σχόλια