Μπάσκετ Γ’ Εθνική : Η κλήρωση του πρωταθλήματος (πρόγραμμα αγώνων)

Αρχική » Διάφορα » Μπάσκετ Γ’ Εθνική : Η κλήρωση του πρωταθλήματος (πρόγραμμα αγώνων)

Πρεμιέρα εντός έδρας με τον νεοφώτιστο Πανεδεσσαϊκό ο ΑΣ Καστοριάς

Μετά την κλήρωση για τους δύο ομίλους της Γ’ Εθνικής στον Νότο, σειρά πήρε και ο Βορράς, με αρκετά ενδιαφέροντα ματς σε αμφότερα τα γκρουπ ομάδων, ιδίως την πρώτη αγωνιστική.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο ανανεωμένος και φιλόδοξος ΑΣ Καστοριάς υποδέχεται τον νεοφώτιστο στην κατηγορία Πανεδεσσαϊκό, ενώ με την άνοδο φέτος φλερτάρει ο Αίολος Αστακού (Αιτωλοακαρνανία) που προχώρησε σε ισχυρές μεταγραφές, στον οποίο ο ΑΣ Καστοριάς φιλοξενείται την τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου.

Aναλυτικά το πρόγραμμα :

1η Αγωνιστική – 12/10/14
Πρωτέας Γρεβενών – Ηρακλής Κοζάνης
Μελίκη – Καρδίτσα
Βόνιτσα – ΑΕΛ
Μεταμόρφωση Βόλου – Νίκη Βόλου
Σιάτιστα – Αίολος Αστακού
Καστοριά – Πανεδεσσαϊκός
Διόσκουροι Κοζάνης – Αγρίνιο

2η Αγωνιστική – 19/10/14
Καρδίτσα – Πρωτέας Γρεβενών
ΑΕΛ – Μελίκη
Νίκη Βόλου – Βόνιτσα
Αίολος Αστακού – Μεταμόρφωση Βόλου
Πανεδεσσαϊκός – Σιάτιστα
Αγρίνιο – Καστοριά
Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης

3η Αγωνιστική – 26/10/14
Πρωτέας Γρεβενών – ΑΕΛ
Μελίκη – Νίκη Βόλου
Βόνιτσα – Αίολος Αστακού
Μεταμόρφωση Βόλου – Πανεδεσσαϊκός
Σιάτιστα – Αγρίνιο
Καστοριά – Διόσκουροι Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης – Καρδίτσα

4η Αγωνιστική – 02/11/14
Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών
Αίολος Αστακού – Μελίκη
Πανεδεσσαϊκός – Βόνιτσα
Αγρίνιο – Μεταμόρφωση Βόλου
Διόσκουροι Κοζάνης – Σιάτιστα
Καστοριά – Ηρακλής Κοζάνης
ΑΕΛ – Καρδίτσα

5η Αγωνιστική – 09/11/14
Πρωτέας Γρεβενών – Αίολος Αστακού
Μελίκη – Πανεδεσσαϊκός
Βόνιτσα – Αγρίνιο
Μεταμόρφωση Βόλου – Διόσκουροι Κοζάνης
Σιάτιστα – Καστοριά
Ηρακλής Κοζάνης – ΑΕΛ
Καρδίτσα – Νίκη Βόλου

6η Αγωνιστική – 16/11/14
Πανεδεσσαϊκός – Πρωτέας Γρεβενών
Αγρίνιο – Μελίκη
Διόσκουροι Κοζάνης – Βόνιτσα
Καστοριά – Μεταμόρφωση Βόλου
Σιάτιστα – Ηρακλής Κοζάνης
Αίολος Αστακού – Καρδίτσα
Νίκη Βόλου – ΑΕΛ

7η Αγωνιστική – 23/11/14
Πρωτέας Γρεβενών – Αγρίνιο
Μελίκη – Διόσκουροι Κοζάνης
Βόνιτσα – Καστοριά
Μεταμόρφωση Βόλου – Σιάτιστα
Ηρακλής Κοζάνης – Νίκη Βόλου
Καρδίτσα – Πανεδεσσαϊκός
ΑΕΛ – Αίολος Αστακού

8η Αγωνιστική – 30/11/14
Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών
Καστοριά – Μελίκη
Σιάτιστα – Βόνιτσα
Μεταμόρφωση Βόλου – Ηρακλής Κοζάνης
Αγρίνιο – Καρδίτσα
Πανεδεσσαϊκός – ΑΕΛ
Αίολος Αστακού – Νίκη Βόλου

9η Αγωνιστική – 07/12/14
Πρωτέας Γρεβενών – Καστοριά
Μελίκη – Σιάτιστα
Βόνιτσα – Μεταμόρφωση Βόλου
Ηρακλής Κοζάνης – Αίολος Αστακού
Καρδίτσα – Διόσκουροι Κοζάνης
ΑΕΛ – Αγρίνιο
Νίκη Βόλου – Πανεδεσσαϊκός

10η Αγωνιστική – 14/12/14
Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών
Μεταμόρφωση Βόλου – Μελίκη
Βόνιτσα – Ηρακλής Κοζάνης
Καστοριά – Καρδίτσα
Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΕΛ
Αγρίνιο – Νίκη Βόλου
Πανεδεσσαϊκός – Αίολος Αστακού

11η Αγωνιστική – 21/12/14
Πρωτέας Γρεβενών – Μεταμόρφωση Βόλου
Μελίκη – Βόνιτσα
Ηρακλής Κοζάνης – Πανεδεσσαϊκός
Καρδίτσα – Σιάτιστα
ΑΕΛ – Καστοριά
Νίκη Βόλου – Διόσκουροι Κοζάνης
Αίολος Αστακού – Αγρίνιο

12η Αγωνιστική – 11/01/15
Βόνιτσα – Πρωτέας Γρεβενών
Μελίκη – Ηρακλής Κοζάνης
Μεταμόρφωση Βόλου – Καρδίτσα
Σιάτιστα – ΑΕΛ
Καστοριά – Νίκη Βόλου
Διόσκουροι Κοζάνης – Αίολος Αστακού
Αγρίνιο – Πανεδεσσαϊκός

13η Αγωνιστική – 18/01/15
Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη
Ηρακλής Κοζάνης – Αγρίνιο
Καρδίτσα – Βόνιτσα
ΑΕΛ – Μεταμόρφωση Βόλου
Νίκη Βόλου – Σιάτιστα
Αίολος Αστακού – Καστοριά
Πανεδεσσαϊκός – Διόσκουροι Κοζάνης

B’ ΓΥΡΟΣ

14η Αγωνιστική – 25/01/15
Ηρακλής Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών
Καρδίτσα – Μελίκη
ΑΕΛ – Βόνιτσα
Νίκη Βόλου – Μεταμόρφωση Βόλου
Αίολος Αστακού – Σιάτιστα
Πανεδεσσαϊκός – Καστοριά
Αγρίνιο – Διόσκουροι Κοζάνης

15η Αγωνιστική – 01/02/15
Πρωτέας Γρεβενών – Καρδίτσα
Μελίκη – ΑΕΛ
Βόνιτσα – Νίκη Βόλου
Μεταμόρφωση Βόλου – Αίολος Αστακού
Σιάτιστα – Πανεδεσσαϊκός
Καστοριά – Αγρίνιο
Διόσκουροι Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης

16η Αγωνιστική – 08/02/15
ΑΕΛ – Πρωτέας Γρεβενών
Νίκη Βόλου – Μελίκη
Αίολος Αστακού – Βόνιτσα
Πανεδεσσαϊκός – Μεταμόρφωση Βόλου
Αγρίνιο – Σιάτιστα
Διόσκουροι Κοζάνης – Καστοριά
Καρδίτσα – Ηρακλής Κοζάνης

17η Αγωνιστική – 15/02/15
Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου
Μελίκη – Αίολος Αστακού
Βόνιτσα – Πανεδεσσαϊκός
Μεταμόρφωση Βόλου – Αγρίνιο
Σιάτιστα – Διόσκουροι Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης – Καστοριά
Καρδίτσα – ΑΕΛ

18η Αγωνιστική – 01/03/15
Αίολος Αστακού – Πρωτέας Γρεβενών
Πανεδεσσαϊκός – Μελίκη
Αγρίνιο – Βόνιτσα
Διόσκουροι Κοζάνης – Μεταμόρφωση Βόλου
Καστοριά – Σιάτιστα
ΑΕΛ – Ηρακλής Κοζάνης
Νίκη Βόλου – Καρδίτσα

19η Αγωνιστική – 08/03/15
Πρωτέας Γρεβενών – Πανεδεσσαϊκός
Μελίκη – Αγρίνιο
Βόνιτσα – Διόσκουροι Κοζάνης
Μεταμόρφωση Βόλου – Καστοριά
Ηρακλής Κοζάνης – Σιάτιστα
Καρδίτσα – Αίολος Αστακού
ΑΕΛ – Νίκη Βόλου

20η Αγωνιστική – 15/03/15
Αγρίνιο – Πρωτέας Γρεβενών
Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη
Καστοριά – Βόνιτσα
Σιάτιστα – Μεταμόρφωση Βόλου
Νίκη Βόλου – Ηρακλής Κοζάνης
Πανεδεσσαϊκός – Καρδίτσα
Αίολος Αστακού – ΑΕΛ

21η Αγωνιστική – 22/03/15
Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης
Μελίκη – Καστοριά
Βόνιτσα – Σιάτιστα
Ηρακλής Κοζάνης – Μεταμόρφωση Βόλου
Καρδίτσα – Αγρίνιο
ΑΕΛ – Πανεδεσσαϊκός
Νίκη Βόλου – Αίολος Αστακού

22η Αγωνιστική – 29/03/15
Καστοριά – Πρωτέας Γρεβενών
Σιάτιστα – Μελίκη
Μεταμόρφωση Βόλου – Βόνιτσα
Αίολος Αστακού – Ηρακλής Κοζάνης
Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα
Αγρίνιο – ΑΕΛ
Πανεδεσσαϊκός – Νίκη Βόλου

23η Αγωνιστική – 05/04/15
Πρωτέας Γρεβενών – Σιάτιστα
Μελίκη – Μεταμόρφωση Βόλου
Ηρακλής Κοζάνης – Βόνιτσα
Καρδίτσα – Καστοριά
ΑΕΛ – Διόσκουροι Κοζάνης
Νίκη Βόλου – Αγρίνιο
Αίολος Αστακού – Πανεδεσσαϊκός

24η Αγωνιστική – 26/04/15
Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών
Βόνιτσα – Μελίκη
Πανεδεσσαϊκός – Ηρακλής Κοζάνης
Σιάτιστα – Καρδίτσα
Καστοριά – ΑΕΛ
Διόσκουροι Κοζάνης – Νίκη Βόλου
Αγρίνιο – Αίολος Αστακού

25η Αγωνιστική – 03/05/15
Πρωτέας Γρεβενών – Βόνιτσα
Ηρακλής Κοζάνης – Μελίκη
Καρδίτσα – Μεταμόρφωση Βόλου
ΑΕΛ – Σιάτιστα
Νίκη Βόλου – Καστοριά
Αίολος Αστακού – Διόσκουροι Κοζάνης
Πανεδεσσαϊκός – Αγρίνιο

26η Αγωνιστική – 10/05/15
Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών
Αγρίνιο – Ηρακλής Κοζάνης
Βόνιτσα – Καρδίτσα
Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΕΛ
Σιάτιστα – Νίκη Βόλου
Καστοριά – Αίολος Αστακού
Διόσκουροι Κοζάνης – Πανεδεσσαϊκός

Κοινοποίηση:
error

Σχολιάστε αυτό το άρθρο

σχόλια