Πλήρης δράση στη Γ’ Εθνική

Αρχική » Διάφορα » Πλήρης δράση στη Γ’ Εθνική

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, μαζί με τις βαθμολογίες όλων των ομίλων.

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Άρης Ακροποτάμου-ΠΑΟ Κοσμίου
Πανσερραϊκός-Έβρος Σουφλίου
Διγενής Λακκώματος-Εθνικός Αγιονερίου
Αγροτικός Αστέρας-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Βυζάντιο Κ.-Ορφέας Ελευθερούπολης
Κιλκισιακός-Δόξα Πετρούσας
Εθνικός Σιδ.-Μουδανιά
Μακεδονικός-Νέστος Χρυσούπολης

Βαθμολογία 1ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Αγροτικός Αστέρας 48
————————————————-
2. Πανσερραϊκός 43
3. Άρης Ακροποτάμου 36
4. Εθνικός Αγιονερίου 30
5. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 30
6. Έβρος Σουφλίου 27
7. Ηρακλής Αμπελοκήπων 26
8. Νέστος Χρυσούπολης 25
————————————————-
9. Διγενής Λακκώματος 25
10. Κιλκισιακός 23
11. Εθνικός Σιδηροκάστρου 22
12. Δόξα Πετρούσας 22
13. Ορφέας Ελευθερούπολης 22
14. Π.Ο. Μουδανιών 19
15. Μακεδονικός 18
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Καμπανιακός-ΑΕΛ 1-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Πυρσός Γρεβενών
Όλυμπος Κέρκυρας-Θεσπρωτός
Τηλυκράτης Λευκάδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης (0-3 α.α.)
Καστοριά-Κάστορας
Δόξα Κρανούλας-Κοζάνη
Οδυσσέας Κορδελιού-Πρέβεζα
Δόξα Πενταλόφου-Κεραυνός Θεσπρωτικού

Βαθμολογία (20 αγώνες)
1. AEΛ 50
————————————————-
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 43
3. Κοζάνη 37
4. Εθνικός Φιλιππιάδας 35
5. Καμπανιακός 35
6. Καστοριά 33
7. Οδυσσέας Κορδελιού 32
8. Δόξα Πενταλόφου 30
————————————————-
9. Θεσπρωτός 30
10. Πυρσός Γρεβενών 27
11. Δόξα Κρανούλας 22
12. Πρέβεζα 15
13. Όλυμπος Κέρκυρας 14
14. Κεραυνός Θεσπρωτικού 14
15. Κάστορας 13
16. Τηλυκράτης Λευκάδας –
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Τρίκαλα
Αχιλλέας Δομοκού-Πυργετός
Μαχητής Τερψιθέας-Ρήγας Φεραίος
Αμπελωνιακός-ΑΟ Κύμης
Νάουσα-Λευκάδια
ΑΟ Χαλκίδας-ΕΑ Παύλου
Λαμία-Δωτιέας Αγιάς
Ρεπό: ΑΟ Καρδίτσας

Βαθμολογία 3ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Λαμία 40
————————————————-
2. ΑΟ Κύμης 36
3. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 36
4. Λευκάδια Νάουσας 34
5. Τρίκαλα 33
6. Μακροχώρι 32
7. Δωτιέας Αγιάς 27
8. Ρήγας Φεραίος 24
9. Νάουσα 20
10. Μαχητής Τερψιθέας 19
11. Χαλκίδα 19
12. ΑΟ Καρδίτσας 17
13. Αχιλλέας Δομοκού 15
14. Αμπελωνιακός 14
15. Πυργετός Λάρισας –
*Ο Πυργετός Λάρισας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Αχαϊκή-Κόρινθος
Ένωση Ερμιονίδας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Παναργειακός-Δόξα Ν. Μανωλάδας
Καλαμάτα-Μεσσηνιακός
Άρης Αιτωλικού-ΑΕ Μεσολογγίου
ΠΑΟ Βάρδας-Παναρκαδικός
Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλο-Πανναυπλιακός
Ατρόμητος Αχαΐας-Εθνικός Σαγέικων

Βαθμολογία 4ος όμιλος (19 αγώνες)
1. ΑΕ Ερμιονίδας 43
————————————————-
2. Καλαμάτα 40
3. ΑΕ Καραϊσκάκης 40
4. Παναργειακός 39
5. Δόξα Ν. Μανωλάδας 33
6. Μεσσηνιακός 31
7. Αχαϊκή 30
8. Κόρινθος 30
————————————————-
9. ΠΑΟ Βάρδας 29
10. Παναρκαδικός 26
11. Ατρόμητος Αχαΐας 25
12. ΑΕ Μεσολογγίου 22
13. Πανναυπλιακός 14
14. Εθνικός Σαγέικων 10
15. Άρης Αιτωλικού 8
16. ΠΦΟ Πανοπούλου 6

Η 20η αγωνιστική (09/03)
13:00 Προοδευτική-Μύκονος
Τράχωνες-Εθνικός Αστέρας
Ατρόμητος Πειραιά-Ρούβας
Κισσαμικός-Ολυμπιακός Λαυρίου
Νέα Ιωνία-Πεύκη
Δόξα Βύρωνα-Πανελευσινιακός
Γιούχτας-Ιωνικός
Ρεπό: Ατσαλένιος

Βαθμολογία 5ος όμιλος (19 αγώνες)
1. Πανελευσινιακός 41
————————————————-
2. Τράχωνες 40
3. Ιωνικός 37
4. Ατσαλένιος 29
5. Νέα Ιωνία 29
6. Κισσαμικός 28
7. Ρούβας 28
8. Γιούχτας 26
9. Ατρόμητος Πειραιά 25
10. Δόξα Βύρωνα 22
11. Πεύκη 21
12. Προοδευτική 18
13. Μύκονος 14
14. Ολυμπιακός Λαυρίου –
15. Εθνικός Αστέρας -4
*Ολυμπιακός Λαυρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Η 20η αγωνιστική (09/03)
Πανναξιακός-Άγιος Νικόλαος 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Ερμής Ζωνιανών
ΠΑΟ Κρουσώνα-Αστέρας Βάρης
Μανδραϊκός-ΑΟ Περιστερίου
Ηλυσιακός-Κηφισιά
ΑΕΚ-Ηρόδοτος
Περαμαϊκός-Τριγλία Ραφήνας
Ρεπό: Αιγάλεω

Βαθμολογία 6ος όμιλος (20 αγώνες)
1. ΑΕΚ 44*
————————————————-
2. Ηρόδοτος 33
3. Κηφισιά 31
4. Τριγλία Ραφήνας 29
5. Ηλυσιακός 27
6. Μανδραϊκός 27
7. Αστέρας Βάρης 26
8. Θύελλα Ραφήνας 23
9. Ερμής Ζωνιανών 20
10. Περαμαϊκός 20
11. Αιγάλεω 20*
12. ΠΑΟ Κρουσσώνα 20
13. ΑΟ Περιστερίου 19
14. Πανναξιακός 13
15. Άγιος Νικόλαος 11
*αφαίρεση 3 βαθμών
**Από τους τρεις ομίλους που έχουν 15 ομάδες, θα γίνει κλήρωση και από τον έναν θα υποβιβαστούν οκτώ ομάδες και από τους άλλους δύο από επτά.

Κοινοποίηση:
error

Σχολιάστε αυτό το άρθρο

σχόλια