Καμπανιακός – Καστοριά 1-2: Φωτογραφίες και βίντεο από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη - OlaDeka

Έκλεψε την νίκη η ομάδα της Καστοριάς στην Χαλάστρα στο παιχνίδι με τον Καμπανιακό.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα της Χαλάστρας να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού,να κυκλοφορεί καλύτερα την

μπάλα και να δημιουργεί επικίνδυνες φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία.
Η Καστοριά με αμυντικούς προσανατολισμούς προσπάθησε να βγει στην κόντρα με αντεπιθέσεις,οπού σε μια αντεπίθεσή της στο 43′ ο Βελλίδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Τρικαλινού(γλίστρησε) και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παππά κάνοντας το σκορ 0-1.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-1.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κος Πετράκης προχώρησε στην πρώτη αλλαγή στην θέση του Τρικαλινού ο Παπαγαθονίκου.
Ο Καμπανιακός μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48΄ φτάνει στην ισοφάριση με τον Προβατίδη.
Από το 45′ και μέχρι το σημείο που ο διαιτητής του αγώνα έδωσε δώρο πέναλτι στηνΚαστοριά (καμία επαφή του τερματοφύλακα του Καμπανιακού με τον παίκτη της Καστοριάς)η τοπική ομάδα πίεζε την αντίπαλη εστία.
Ο Παναγιωτίδης εκτελεί το πέναλτι και κάνει το 1-2 στο 66΄.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα με μαζική άμυνα οι φιλοξενούμενοι πήραν μια σπουδαία νίκη.