ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΡΗΣ: 1-3 - OlaDeka

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΡΗΣ: 1-3

Οι «Κίτρινοι» αν και παρουσιάστηκαν με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους, κέρδισαν με 1-3 στην Καστοριά  την ομώνυμη ομάδα, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη για τη συμπλήρωση 50 χρόνων από την ίδρυσή τους.
Με γκολ των Κύργια, Μανιά και Παπαδόπουλου, η ομάδα του Ζόραν Μιλίνκοβιτς πρόσφερε θέαμα στους φίλους του Άρη που βρέθηκαν στο γήπεδο από τις γύρω περιοχές, με την αξιόμαχη Καστοριά να ισοφαρίζει σε 1-1 με τέρμα του Αναγνωστόπουλου.
Το καρέ του αγώνα:
10’ Γκοοολ! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου, ο Κύργιας με καρφωτή κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Άρη
18’ Γκοοολ! Η Καστοριά ισοφαρίζει με κεφαλιά του Αναγνωστόπουλου ύστερα από σέντρα ακριβείας του Βελλίδη
20’ Γκοοολ! Άμεση απάντηση για τον Άρη με τον Μανιά, ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή «έγραψε» το 1-2
25’ Ο Σουνάς επιχειρεί το σουτ, με τη μπάλα να περνά λίγο άουτ
31’ Δοκάρι! Η μπάλα βρίσκει το δοκάρι του Μπουζάνη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βελλίδη
45’ Κεφαλιά του Καρασαλίδη έπειτα από κόρνερ, με δυσκολία απομακρύνουν τη μπάλα από τη γραμμή του τέρματος οι αμυντικοί των γηπεδούχων
45′+2′ Λήξη ημιχρόνου
48’ Γκοοολ! Ο Σουνάς πασάρει στον Παπαδόπουλο, ο οποίος με δυνατό διαγώνιο σουτ διευρύνει το σκορ για τους «Κίτρινους»
62’ Οι πολλές αλλαγές των δύο προπονητών επηρέασαν το ρυθμό του παιγνιδιού, με την απόδοση των δύο ομάδων να έχει πέσει αισθητά
75’ Σουτ του Γιαννίτση, ελάχιστα άουτ η μπάλα
81’ Δοκάρι! Όμορφη ενέργεια από τον Καραγκούνη, με το σουτ που επιχειρεί να καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Σαραφιανού
85’ Δοκάρι! Ωραίο σουτ του Τσαμασλίδη από τα δεξιά, τράνταξε την εστία του Μπουζάνη
90′+2′ Λήξη της αναμέτρησης