ΜΠΑΣΚΕΤ Α' Όμιλος Βορρά. - OlaDeka

ΜΠΑΣΚΕΤ Α’ Όμιλος Βορρά.

Α’ Όμιλος Βορρά

Μ. Αλεξ. Κρ. Βρ. – Φοίνικας Λαρ. 63-57

Τα δεκάλεπτα: 20-13, 42-28, 48-43, 63-57.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 13 (2), Χρησίδης 18 (2), Κρομίδας 11, Δεληγιάννης 8 (2), Κυριαζής 4, Παπαμιχαήλ 6, Βαφόπουλος, Ρούζιος 1, Θεολόγου 2, Παντζής, Πιάμης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 11 (1), Λιάκος 6, Καρπούζας , Γκαγκανάσιος 2, Τσακνάκης 3 , Χατζημπίρος 2, Τσιλούλης 4, Τσιαμπαλής 5 (1), Δεληχρήστος 17.

Αιγινιακός – Αετός Κιλκίς 64-58

Τα δεκάλεπτα: 12-12, 29-19, 49-41, 64-58.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 11 (1), Καλαϊτζίδης 6 (2), Παπουλίδης 3, Βουλτσίδης 8, Κουρκούτας 6, Αλβανός 6, Δένης 9, Λωτζανιώτης 15, Στυλιανίδης.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 10, Γιαχανατζής Α., Πατσούρης , Παπαδόπουλος 14 (2), Παπαβασιλείου, Γιαχανατζής Β. 8, Βογιατζής 18, Φλιάτης 8, Ξανθόπουλος, Κουτούλας.

Άργος Ορεστικό – Αλ. Αξιούπολης 89-54

Τα δεκάλεπτα: 26-19, 39-30, 67-40, 89-54.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής, Χριστόπουλος, Φωτιάδης Φ. 9, Βίλας 20 (3), Δαραβίγκας 3 (1), Πουλιώνης 2, Καραμήτσος 20 (3), Φωτιάδης Κ. 6, Κώττας 4,

Παντελίδης 3 (1), Κοτσαγιάννης 14, Βαρδακούλης 8 (2).

ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Σιώτκας 3, Φιλιππίδης 2, Περπερίδης 2, Σαμαράς 10, Σιδηρόπουλος 22 (1), Καλαβάζης 10, Στάθης 5.

Μεταμόρφωση Β. – Αριστ. Επανωμής 100-69

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 43-33, 72-54, 100-69.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 7 (2), Καραγιώργος Γ. 17 (1), Καραρήγας, Υφαντόπουλος 2, Ντίκας 8 (2), Καλογερόπουλος 2, Τοπούζης 14, Φρουσκλιάς 33 (1), Τσαπραΐλης 7(1), Μπόγδανος 8, Κατσούλας 2.

ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος 2, Τουβετζίδης, Αγλαμίσης Τρ. 15 (3), Πουλιανίτης 6, Καβαρδίνας 2, Κόκκαρης 8, Γιαννακός 3, Τερσενίδης 8 (1), Διαμαντής 1, Βογιατζής , Αρμενάκης 14, Αγλαμίσης Θ. 10.

Μακαμπή – Νίκη Βόλου 57-83

Τα δεκάλεπτα: 10-21, 31-43, 49-61, 57-83.

ΜΑΚΑΜΠΗ (Ρόδας): Οξούζης 12, , Κοντός 5, Γιαγκόπουλος 3, Σιάπκας, Περάκης, Αρού 26 (2), Κωστόπουλος 4, Καπέτας 7.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 20, Σαμαράς 11 (3), Στάμος 3, Αναγνωστόπουλος Χρ., Χριστομάνος, Καραμανώλης, Τσιαγκλάκανος, Αναγνωστόπουλος Μ. 5, Θυμνιός 5, Κουτίνας 21 (4), Τσώλης 16 (1), Μυστιλιάδης 2.

Πρωτέας Γρεβ. – Ηρακλής Κοζ. 57-75

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 33-39, 49-58, 57-75.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 2, Ρίγκος 9, Μουράτογλου 6, Τζόλας , Μίχος 28, Τζήμου 4 (1), Σπανός, Ψεφτόγκας 5, Κολοβός 3 (1), Καραγιάννης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Στάιος 3 (1), Ρέππας Χ. 11 (3), Μιχαηλίδης 14, Δημητριάδης 2, Ρέππας Ν. 17 (2), Κουτσώνας, Τομόπουλος, Κουτσιομήτρος, Στάιος, Ιωαννίδης 8, Ψάλτου 13 (1), Ηλιόπουλος 7 (1).

Πανεδεσσαϊκός – Αμπελώνας 62-73

Τα δεκάλεπτα: 13-22, 27-40, 43-55, 61-73.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Ζεχερλής 4, Τακιτζόγλου, Θεοδώρου 2, Μπέλλος 11(1), Μάυρος 9 (1), Νότης 6 (2), Σταυρουλάκης 23 (3), Γκέκας 4, Σιάνης 2, Δοβόπουλος Δάφνης.

ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας 3, Βλαχούλης 9 (1), Γκανέτσας 14 (2), Ακσεχέρογλου 2, Μηλιώνης 16 (2), Αποστολάκης 10 (1), Παρασκευάς 13, Γούλας 7 (1).

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Νίκη Βόλου 14, Αμπελώνας 13, Μεταμόρφωση 11, Μακαμπή 11, Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 11, Αετός Κιλκίς 11, Ηρακλής Κοζάνης 11, Άργος Ορεστικό 10, Αριστοτέλης Επανωμής 10, Πανεδεσσαϊκός 10, Φοίνικας Λάρισας 10, Αιγινιακός 10, Αλέξανδρος Αξιούπολης 7, Πρωτέας Γρεβενών 7.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 12/12): Αετός Κιλκίς – Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης, Αλέξανδρος – Αξιούπολης – Αιγινιακός, Αριστοτέλης Επανωμής – Άργος Ορεστικό, Μεταμόρφωση Βόλου – Μακαμπή, Φοίνικας Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών, Ηρακλής Κοζάνης – Πανεδεσσαϊκός, Αμπελώνας – Νίκη Βόλου.

Κοινοποίηση
recurring
Σας αρέσει το OlaDeka?
Κάντε μας like στο Facebook!
Κλείσιμο
Ola Deka Kastoria