ΑΕΚ - ΑΡΗΣ 1-2 - OlaDeka

ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 1-2

Τρεις ημέρες μετά την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου η ΑΕΚ “πάγωσε” τον κόσμο της αφού γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Άρη. Ο Νέτο και τα δύο γκολ της ομάδας του Μιχαλήτσου. Αποβλήθηκε στο τέλος ο Ματέος.

93′ ΑΠΟΒΟΛΗ για την ΑΕΚ. Ο Ματέος είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

90′ Ο Σκόκο προσπάθησε από μακριά να κρεμάσει τον Σηφάκη χωρίς επιτυχία.

88′ Δυνατό σουτ του Ντιόπ έδιωξε ο Σηφάκης.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλι.

86′ Ο Βαγγέλι έκανε άνω κάτω την άμυνα της ΑΕΚ γύρισε τη μπάλα αλλά ο Ματέος έκοψε πριν ο Τσέζαρεκ τη στείλει στα δίχτυα.

82′ Σουτ του Μπερνς άουτ.

81′ Ο Κόκε στη θέση του Τσέζαρεκ.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Γκέντσογλου.
75′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Νέτο με όμορφη κίνηση και αριστερό σουτ σημείωσε το δεύτερο τέρμα του και έδωσε προβάδισμα στον Άρη.

72′ Ο Γκέντσογλου στη θέση του Μάκου.

71′ Σουτ του Μπαχά από πλάγια θέση πέρασε άουτ.

62′ Ο Καστίγιο στη θέση του Σακάτα και ο Πρίττας αντί του Πορτίγια.

59′ Κεφαλιά του Ματέος από καλή θέση άουτ.

56′ Σουτ του Λαζαρίδη άουτ.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Τόχα.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Σκόκο έκανε τη σέντρα και ο Μπλάνκο με πλασέ στον αέρα σημείωσε το 8ο τέρμα του στο πρωτάθλημα.

50′ Ο Μπαχά από πλάγια έκανε το πλασέ αλλά ο Σηφάκης έδιωξε με τα πόδια.

47′ Καλό σουτ του Κόκε η μπάλα έφυγε δίπλα από την εστία του Αραμπατζή.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Μπαχά και Ντιόπ στη θέση των Γκερέιρο, Μίτσελ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Σακάτα.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Ματέος29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Νέτο βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ μετά την πάσα του Μίσελ και νίκησε τον Αραμπατζή.

19′ Επικίνδυνη σέντρα του Σκόκο, ο Ρονάλντο Γκιάρο έδιωξε πριν τον Μπερνς.

14′ Κεφαλιά του Μάκου άουτ.

3′ Ο Μπλάνκο πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σηφάκης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

Σέντρα στον αγώνα.

AEK: Αραμπατζής, Μανωλάς, Ματέος, Γκερέιρο (46′ Μπαχά), Μίτσελ (46′ Ντιόπ), Νταντόμο, Μάκος (72′ Γκέντσογλου), Αργυρίου, Μπλάνκο, Μπερνς, Σκόκο
ΑΡΗΣ: Σηφάκης, Νέτο, Ρονάλντο, Τόχα, Κόκε (81′ Τσέζαρεκ), Φατί, Μίσελ, Πορτίγια (62′ Πρίττας), Λαζαρίδης, Βανγκέλι, Σακάτα (62′ Καστίγιο)