Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 22 & 23 Φεβρουαρίου 2020 - OlaDeka

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 22 & 23 Φεβρουαρίου 2020

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 61-71

Άλλη μια νίκη πέτυχε η Ανδρική ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς στα Γρεβενά, αντιμετωπίζοντας τον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου, με σκορ 61-71.

Η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού, φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και τους είκοσι πόντους.

Το Σαββατοκύριακο το Ανδρικό Πρωτάθλημα διακόπτεται και όλοι στον Α.Σ. Καστοριάς επικεντρώνονται στη συμμετοχή του Εφηβικού τμήματος στο Final four που θα γίνει στην Κοζάνη την Παρασκευή 28 και το Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020.

Δεκάλεπτα: 16-21, 30-39, 47-65 και 61-71.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης):Καραβατάκης 20(1), Μαρινέλης 4, Νταούτης 2, Διαμαντόπουλος, Ιατρόπουλος 10, Τερσενίδης 17(2), Καλαϊτζίδης Θ.7, Νέστορας 7, Ξάνθης 4 και Τσίμτσιος.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Α.Ε. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 70-72

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Α.Σ. Καστοριάς απέναντι στους Διόσκουρους Κοζάνης και μάλιστα εκτός έδρας με 70-72.

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά στο 1ο δεκάλεπτο, μένοντας πίσω στο σκορ με 21-14. Η αντίδραση ήρθε στο 2ο δεκάλεπτο, κλείνοντας το ημίχρονο με 37-36. Κάπως έτσι συνεχίστηκε και το 3ο. Στο καθοριστικό 4ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας πήρε κεφάλι στο σκορ κι έφτασε σε μια νίκη που της δίνει μεγάλο πλεονέκτημα και της δίνει την πρόκριση στο final four του Παιδικού πρωταθλήματος.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας.

Δεκάλεπτα:21-14, 37-36, 51-50 και 70-72

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Κέδρος 13, Φάσσας 13(2), Πιπερόπουλος 8, Παπαδημητρίου 9(2), Καλαϊτζίδης, Βασιλειάδης, Κωνσταντίνου, Μονοβασίλης 8, Κορεντσίδης, Παπαγιάννης 2, Κωστάρας και Τσαχτσίρας 19.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 39 – 52

Η ομάδα της Καστοριάς παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ, δεν ήταν αρκετό να κερδίσει την ομάδα του Ηρακλή Κοζάνης.

Δεκάλεπτα:15-19, 06-10, 13-06 και 05-17.

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης): Στοΐτση, Κρανιά 8, Πολίσι, Τσαχτσίρα 17, Θυμιοπούλου 2, Χατζηϊορδανίδου, Βασιλειάδου, Σεβασλίδου 12, Λίλιου και Μάκρα.

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ

Την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου η Ακαδημία κοριτσιών πραγματοποίησε φιλικούς αγώνες με την ομάδα του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας. Τα κορίτσια και τον δύο ομάδων ξεδίπλωσαν το πλούσιο ταλέντο τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο εισπράττοντας το θερμό χειροκρότημα του κόσμου που βρέθηκε στο γήπεδο.

Ευχαριστούμε την ομάδα και τους προπονητές του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας για την άψογη συνεργασία που έχουμε.