ΣΕΓΑΣ: Ετήσια γιορτή βραβεύσεων Αθλητών-τριών, προπονητώ φορέων και εθελοντών

segas
Αρχική » Αθλητικά » ΣΕΓΑΣ: Ετήσια γιορτή βραβεύσεων Αθλητών-τριών, προπονητώ φορέων και εθελοντών

Χθες Δευτέρα 16 Απριλίου 2018, πραγματοποιήθηκε η ετήσια γιορτή βραβεύσεων Αθλητών-τριών, Προπονητών Φορέων και Εθελοντών που συνέδραμαν και στήριξαν τον Κλασικό Αθλητισμό κατά το έτος 2017.
Η γιορτή πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Μέγαρο Καστοριάς και παρέστησαν προσωπικότητες της Τοπικής Αυτοδιοίκησης καθώς και Δημόσιων φορέων όπως, η κ. Μαρία Αντωνίου-Βουλευτής Ν.Δ. Καστοριάς, ο κ. Λάζαρος Ζήσης-Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Καστοριάς, η κ. Αφροδίτη Μπελονάκη-Αντιδήμαρχος Άργους Ορεστικού, ο κ. Φώτης Τατσίδης-Αντιδήμαρχος Άργους Ορεστικού, ο κ. Κωνσταντίνος Παντελόπουλος-Διοικητής 15ου Συντάγματος Πεζικού Καστοριάς και η κ. Πολυξένη Μπακλέση-Αστυνομική Υποδιευθυντής Καστοριάς.
Στην εκδήλωση που ήταν αφιερωμένη στους αθλητές-τριες που διακρίθηκαν σε Πανελλήνιο επίπεδο και δόξασαν τον αθλητισμό της Δυτικής Μακεδονίας αλλά και της Ελλάδας ευρύτερα, βραβεύθηκαν οι Πανελληνιονίκες της ΕΑΣ μέχρι και την 3η θέση, τεχνικοί-προπονητές της Δυτικής Μακεδονίας, αλλά και οι εθελοντικές συνεργαζόμενες ομάδες και μεμονωμένοι εθελοντές που συμμετείχαν στο RUN GREECE Καστοριάς 2017.
Χαιρετισμό απεύθυναν οι: κ. Μαρία Αντωνίου-Βουλευτής Καστοριάς, κ. Δημήτριος Σαρρής-Πρόεδρος ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτ. Μακεδονίας, κ. Λάζαρος Ζήσης-Αντιδήμαρχος Καστοριάς, κ. Ιάκωβος Πετσούλας-Μέλος Δ.Σ. ΣΕΓΑΣ και κ. Αθανάσιος Ράπτης-Πρόεδρος Επιτροπής ΣΕΓΑΣ RUN GREECE, οι οποίοι εξέφρασαν τη χαρά τους για την καθ’ όλα όμορφη αυτή εκδήλωση.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΙΝΑΚΑΣ ΒΡΑΒΕΥΘΕΝΤΩΝ

1.    Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός Καστοριάς
2.    Σώμα Εθελοντών-Σαμαρειτών Καστοριάς
3.    Ε.Τ.Α.Κ. Καστοριάς
4.    Σύλλογος Φίλων Μοτοσικλέτας Άργους Ορεστικού
5.    Ποδηλατικός Σύλλογος Καστοριάς «620»
6.    Σύλλογος Ατόμων με Σκλήρυνση κατά Πλάκας Καστοριάς
7.    Σύλλογος Νεφροπαθών Καστοριάς
8.    Σύλλογος Κρητών Φοιτητών Καστοριάς
9.    Σύλλογος Ποντίων Σπουδαστών Καστοριάς «ΟΙ ΑΚΡΙΤΕΣ»
10.    Εργαστήριο Λαογραφίας και Παραδοσιακών Χορών «ΟΡΜΟΣ»
11.    Πολιτιστικός Σύλλογος «ΤΣΑΡΣΙ» Καστοριάς
12.    Πολιτιστικός Σύλλογος «ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ» Καστοριάς
13.    Πολιτιστικός Εξωραϊστικός Σύλλογος «ΤΟ ΑΠΟΖΑΡΙ» Καστοριάς
14.    Όμιλος Πολιτιστικής Ανάπτυξης «ΜΥΗΣΙΣ» Καστοριάς
15.    Σύλλογος «ΜΑΖΙ ΣΟΥ» Καστοριάς
16.    Εκπολιτιστικός Σύλλογος Δισπηλιού
17.    Αστυνομική Διεύθυνση Καστοριάς
18.    15ο Σύνταγμα Πεζικού Καστοριάς
19.    κ. Γεώργιο Τσιαούση-Καρδιολόγο
20.    κ. Παναγιώτη Τσιαούση-Χειρούργο
21.    κ. Ηλία Κυριζίδη-Ορθοπαιδικό
22.    κ. Αργύριο Τσακάλη-Παθολόγο
23.    Τεντόγλου Μιλτιάδης της ΓΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1ος Πανελληνιονίκης Α-Γ στο άλμα σε μήκος με επίδοση 8,30 μ.
24.    Τσεκίνι-Μπουδούρη Σόνια του Φ.Σ. Άργους Ορεστικού 1η Πανελληνιονίκης Α-Γ στο δρόμο10.000 μ.  με επίδοση 36:14:36
25.    Κοτίτσας Χρήστος του ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ 1ος Πανελληνιονίκης ΝΕΩΝ (Α-Γ) στο δρόμο 800 μ.  με επίδοση 1:52:78
26.    Κουτσαλιάρη Ελένη του ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1η Πανελληνιονίκης ΝΕΩΝ (Α-Γ) στο άλμα σε μήκος με επίδοση 6,03 μ.
27.    Χαϊτίδου Βασιλική του Ε.Ο. ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ1η Πανελληνιονίκης Π-Κ στο άλμα σε μήκος με επίδοση 5,92 μ.
28.    Τζικανούλα Στυλιανή του ΑΣ ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 2η Πανελληνιονίκης Α-Γ στο Έπταθλο με επίδοση 5.163 βαθμούς
29.    Πηλίδης Κυριάκος του ΑΣ ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 2ος Πανελληνιονίκης Α-Γ στο Δέκαθλο με επίδοση 6.446 βαθμούς
30.    Ρουκάς Λάμπρος Προπονητής ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
31.    Ανθούλης Βασίλειος Προπονητής ΕΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ
32.    Γυλτίδης Χρήστος Προπονητής ΑΣ ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ

Κοινοποίηση:
error

Σχολιάστε αυτό το άρθρο

σχόλια