Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς - OlaDeka

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 8 – 9 Δεκεμβρίου 2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. 91-70

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Καστοριά, η οποία επιβλήθηκε με άνεση του Εθνικού με σκορ 97-10. Οι “γουναράδες” δεν αντιμετώπισαν σε κανένα σημείου το αγώνα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και έκτισαν διαφορά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο. Ο επιθετικός οίστρος την ομάδας του Νίκου Καραγιάννη συνεχίστηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με σκορ 53-33.

Μεστή εμφάνιση από τον Πέτρο Μελισσαράτο που πέτυχε 6 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ και είχε και 2 κοψίματα. Πολύ καλός και ο Σάββας Χρυσόπουλος με 12 πόντους και 6 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 27-19, 53-33, 77-56, 91-70

Α.Σ. Καστοριάς (Καραγιάννης):Αμπαράς 7 (1), Πετρόπουλος 14 (1), Μελισσαράτος 6, Χονδρογιάννης 11 (1), Βλάχος, Απιδόπουλος, Χρυσόπουλος 12 (1), Ράπτης 8, Βαβάτσικος 10, Καραμανώλης 8, Τζακόπουλος 3 (1), Φουρμαναβίτσιους 12 (1).

Εθνικός Ο.Φ.Π.Φ. (Μανδραγός):Γιατρούδης 3, Κωτσόπουλος 13 (1), Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 6, Ασημακόπουλος, Σκιαθίτης 3 (1), Λεκάκης 2, Τζίμης 7 (1), Μαραγκίδης Ν. 15 (2), Κυρίτσης 1, Στανόγεβιτς 13 (1), Κοκκορόγιανης 7 (1), Χουγκάζ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Φ.Σ.Φ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 81-36

Σ ένα όμορφο παιχνίδι η ομάδα μας είχε ένα εύκολο έργο απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Αριστοτέλη, τον οποίο κέρδισε με σκορ 81-36. Η διαφορά άνοιξε από το 1ο κιόλας δεκάλεπτο, δίνοντας στον προπονητή την ευκαιρία να μοιράσει αρκετό χρόνο συμμετοχής και στους μικρότερους αθλητές.

Τα δεκάλεπτα: 21-04, 38-17, 61-22, 81-36.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης):Καμπούρης 9, Καλαϊτζίδης, Μαρινέλης 12, Παπαδημητρίου 3(1), Τσαχτσίρας 2, Φάσσας 4, Καλαφατίδης 13, Παπαγιάννης, Τέρπος 4, Πελαγίδης 13, Βλάχος 11 και Νέστορας 10.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 50-46

Νέα νίκη για τα κορίτσια της Καστοριάς, αυτή τη φορά απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Αμυνταίου. Η ομάδα μας παρόλο τα πολλά λάθη στην επίθεση, αλλά παίζοντας πολύ καλή άμυνα κατάφερε να πάρει μια δύσκολη νίκη και να την φέρει ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία.

Τα δεκάλεπτα: 10-10, 14-06, 04-16, 22-14.

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης):Κρανιά, Πολίσι, Καλλίνικου Μ., Τσαχτσίρα, Θυμιοπούλου, Καλλίνικου Κ., Αλεξίου, Βλάχου και Μακρά.

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ
ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ –Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΣΤ΄)

Χθες Κυριακή 9 Δεκεμβρίου στο «Κονταξοπούλειο» γήπεδο Ωραιοκάστρου Θεσ/νίκης, σ ένα πολύ ανταγωνιστικό φιλικό παιχνίδι, τα παιδιά της ΣΤ΄ δημοτικού των Ακαδημιών του Α.Σ. Καστοριάς έδειξαν για μια ακόμη φορά τα στοιχεία που πρέπει να έχουν οι αθλητές αυτών των ηλικιών: ομαδικό πνεύμα, ανταγωνιστικότητα, πειθαρχία, πάθος και θέληση.

Το παιχνίδι το χάρηκαν αρκετοί γονείς των παιδιών μας, φεύγοντας από το γήπεδο πολύ χαρούμενοι από το αποτέλεσμα των προσπαθειών των παιδιών.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Ωραιοκάστρου για τη φιλοξενία και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια.