ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑ - OlaDeka

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.Α. ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα Handball της Καστοριάς και με εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Κοζάνης.

Από το πρώτο λεπτό η Καστοριά μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έχτισε μια διαφορά
6 γκολ έως το 20΄, με πολύ καλή άμυνα και με πολλές επιλογές στην επίθεση και έτσι έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 15-09.
Στο δεύτερο μέρος συνέχισε δυνατά η ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ και στο 45΄ η διαφορά έφτασε στα 8 γκολ , δεν άλλαξε η εικόνα του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά, με τελικό σκορ 29-22.
Για την Α.Ο.Α.Καστοριάς ξεχώρισαν Σουκαλόπουλος με 8 γκολ και Δόκαλος με 6.
Α.Ο.Α. Καστοριάς – Α.Ο.ΚΟΖΑΝΗΣ. 29-22
5 λεπτά : 2-1, 4-3, 7-5, 11-5, 13-08, 15-09 (ημιχρ)
                 18-11, 21-14, 23-15, 25-17, 27-20, 29,22 (Τελ)
Α.Ο.Α. Καστοριάς:(Ραπτοπουλός) Πουλιος ,Μελλιδης, Αναστασιου 5, Τερζογλου 3,
Γκαναρας 4, Σουκαλοπουλος 8, Δοκαλος 6, Τουλιος,Τσιφονωντας 2, Παυλιδης, Μπαλιακας , Γκογκου, Γουπιδενης 1, Μαρκου.
Α.Ο.ΚΟΖΑΝΗΣ:(Μιχαιλιδης) Αδαμ 1, Παπαδοπουλος , Πασχαλιδης, Μπουρμπουλας, Vitollari, Στεργιουλας,Τριανταφυλλιδης, Metani 7, Καραγεωργιου 2, Τσανακτσιδης 4, Μαυριδης, Μοσχος,Μελλιος 3,Guberi 5, Τραγιας.
Δίλεπτα: 5/2, Ρίψεις 7 μέτρων: 3/3 – 4/3