Νίκη στο τέλος για την Καστοριά - OlaDeka

Νίκη στο τέλος για την Καστοριά

Επικράτησε δύσκολα της Κοζάνης με 26-25

Δύσκολη νίκη πανηγύρισε η Καστοριά με αντίπαλο την Κοζάνη στο παιχνίδι που έγινε για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής ανδρών.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ένα ελαφρύ προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Καστοριά είχε και πάλι την πρωτοπορία στο σκορ μέχρι το 50ο λεπτό της αναμέτρησης. Στα τελευταία 10 λεπτά, η Κοζάνη έκανε την αντεπίθεσή της και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια μέχρι και λίγο πριν τη λήξη. Με ένα τέρμα προς το τέλος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα τους.

Α.Ο ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ο ΚΟΖΑΝΗΣ 26-25

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 6-4, 8-6, 10-8, 13-9 (ημχ.) 15-12, 17-14, 19-17, 23-20, 25-25, 26-25

Α.Ο ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Πούλιος, Σαλαγιάννης, Αναστασίου 7, Σουκαλόπουλος 5, Τερζόγλου 6, Τούλιος 1, Γκαναράς, Τζιφονώντας 3, Γκόγκου, Μπαλιάκας, Παυλίδης, Δόκαλος 4.

Α.Ο ΚΟΖΑΝΗΣ (Νεκτάριος Βλάχος): Γκούμπερι, Παπαθανασίου, Μετάνι, Τσανακτσίδης, Μιχαηλίδης 3, Καραγεργίου 4, Ντουλματζής 11, Αδάμ 3, Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Τσιτσάρης, Στεργιούλας 3, Μαραβέλιας, Στεφανίδης 1, Φώτος, Λαγούδης.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Πήτας, Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 2/3-4/5 Κόκκινη κάρτα:Σουκαλόπουλος 51.42 τρία δίλεπτα)