ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΣΕ Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - OlaDeka

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΣΕ Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 76-67 ΚΑΙ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ –ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 55 – 79

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 76-67

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής, η ομάδα μας αντιμετώπισε στο Κλειστό Γυμναστήριο Καστοριάς «Δημήτρης Διαμαντίδης» τον Α.Ο. Πολυγύρου.

Η ομάδα μας με το ξεκίνημα του αγώνα πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και κατάφερε να προηγηθεί στο 1ο δεκάλεπτο 18-08. Κάποια λάθη στο 2ο δεκάλεπτο, έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να μειώσουν και να έχουμε σκορ ημιχρόνου 34-30.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα μας, όπου και προηγήθηκε στο 3ο δεκάλεπτο 55-47, με τελικό αποτέλεσμα 76-67.

Αξίζει να σημειωθεί ότι, αυτή είναι η 5η συνεχόμενη νίκη της ομάδας μας, διατηρώντας την στην τετράδα της βαθμολογίας.

Να ευχαριστήσουμε για άλλη μια φορά τον κόσμο της Καστοριάς που γέμισε το γήπεδο μας, χειροκρότησε και εμψύχωσε τους παίχτες μας.

Δεκάλεπτα: 18-08, 34-30, 55-47, 76-67
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Αντωνιάδης 10 (2), Κρανιάς, Ματενίδης 13 (3), Γυμνόπουλος 7 (1), Τερσενίδης 8 (2), Ζυγούρας 2, Ντάλλης 8 (1), Τσαούσης , Τσότσος 8, Βοϊβατόπουλος 16 , Τασιούδης 4, Τεπετίδης .

Α.Ο. Πολυγύρου (Παπαδόπουλος): Λαζαρίδης , Τσιμπής, Κοτζαγιάννης 3 , Παπασαραφιανός 19(4), Τσιούντος 5(1), Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης 6 (2), Νουκάρης 8 (2), Πιπιλιάρης 20 (3), Μυλωνάς 2, Χρηστίδης 2.

as1 as3

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ –ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 55 – 79

Την Κυριακή  17-04-2016 το απόγευμα, πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Καστοριάς ο αγώνας Μπάσκετ μεταξύ των ομάδων Κοριτσιών  Παγκορασίδων  του Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ και του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ. Οι μικρές αθλήτριές μας, παρόλο το μικρό της ηλικίας τους, κατάφεραν με πολύ καλή προσπάθεια να συναγωνιστούν τις αθλήτριες της αντίπαλης ομάδας.

Οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν τον αγώνα, χάρηκαν τις αθλήτριες και των δύο ομάδων και απόλαυσαν ένα όμορφο  παιχνίδι μπάσκετ.

Η συνεχόμενη παρουσία και συμμετοχή των κοριτσιών μας δείχνει καθαρά, ότι χτίζεται σιγά σιγά η γυναικεία ομάδα του Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ!

Δεκάλεπτα: 05-28, 21-15, 10-21, 19-15.

Α.Σ. Καστοριάς (Παπαδημητρίου): Τσιαντά, Κρανιά, Πολίσι, Καλλίνικου Μάρθα, Δημητρίου, Θυμιοπούλου, Καλλίνικου Κωνσταντίνα, Χατζηιορδανίδου, Ζιάνου, Προκοπίδου, Βλάχου, Ταμβάκη, Μάκρα.