Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ - Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ε.Λ. 73-59 - OlaDeka

Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Ε.Λ. 73-59

Στην αυλαία του 2ου γύρου, στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας, η ομάδα μας πέτυχε μια πολύ μεγάλη νίκη επί της Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ με σκορ 73-59.

Στο 1ο ημίχρονο, η ομάδα μας ήταν φανερά επηρεασμένη από το άτυχο αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής, με αποτέλεσμα να ακολουθεί στο επιμέρους σκορ του 1ου και 2ου δεκαλέπτου (ημίχρονο 30-36).

Στο 2ο ημίχρονο παρουσίασε ένα διαφορετικό πρόσωπο και με κύριο άξονα την πολύ δυνατή άμυνα κατάφερε να περιορίσει επιθετικά ατού της αντίπαλης ομάδας και να προηγηθεί στο 3ο δεκάλεπτο με 52-48.

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο 4ο δεκάλεπτο. Οι παίχτες μας έπαιξαν σπουδαίο μπάσκετ και επίθεση και άμυνα πετυχαίνοντας μια πολύ μεγάλη νίκη. Η εμφάνιση αυτή αποζημίωσε και δικαίωσε τους φιλάθλους της ομάδας μας, όπου αν και προερχότανε από ένα άτυχο εντός έδρας αποτέλεσμα κατέκλυσαν το ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ όντας ο 6ος παίκτης της ομάδας μας και γι’ αυτό τον ευχαριστούμε για άλλη μια φορά.

Δεκάλεπτα: 10-20, 30-36, 52-48, 73-59

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Τζίμα

Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 16, Λέκκος, Ματενίδης 6, Γυμνόπουλος 3, Τερσενίδης, Δίτσιος, Ντάλλης 14 (1), Τασιούδης 12, Τεπετίδης 5 (1), Τσότσος 8, Βοϊβατόπουλος 9.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 4, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 9 (3), Τζήμας, Τσούτσος 14 (2), Κουτίνας, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 9 (2), Μαλτέσιος 5, Πολίτης 7 (1), Παπακώστας 9, Φιλιππόπουλος.