Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ - OlaDeka

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ 66-55

Με το δεξί νικηφόρα ξεκίνησε και η ανδρική ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ με μια πολύ μεγάλη νίκη επί της ομάδας Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ.

Το 1ο ημίχρονο ήταν αναγνωριστικό και για τις δύο ομάδες, το οποίο έληξε με ισοπαλία 35-35. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας παίζοντας εκπληκτική άμυνα περιόρισε τα επιθετικά ατού της αντίπαλης ομάδας, όπου χαρακτηριστικά η ομάδα του ΑΝΑΤΟΛΙΑ πέτυχε μόνο 20 πόντους.

Η εμφάνιση και η νίκη της ομάδας μας χαροποίησε τους φιλάθλους που για άλλη μια φορά κατέκλισαν το γήπεδο της πόλης μας και τους ευχαριστούμε γι’ αυτό και υποσχόμαστε για ανάλογες εμφανίσεις και στο μέλλον.

Δεκάλεπτα: 16-20, 35-35, 51-44, 66-55.

Καστοριά (Σούλιος): Δίτσιος, Κρανιάς, Ματενίδης 9(1), Γυμνόπουλος 5(1), Τερσενίδης 2, Ζυγούρας 3(1), Ντάλλης 9, Αντωνιάδης 5(1), Τεπετίδης 5, Τακίδης, Τσότσος 13(1), Βοϊβοτόπουλος 15.

Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 17(3), Δοξάκης 4, Σιώπης 9, Γαλανίδης 18(2), Τριανταφυλλίδης 2, Θεοδωρίδης, Καραμανόλης 2, Σιώμος, Βεργίνης 2, Βρέττας.

3 4 5643212

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Γ.Σ.ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 40-84

Η ομάδα των Παίδων του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ξεκίνησε νικηφόρα τους αγώνες της για το 2016. Στον πρώτο της αγώνα για τη δεύτερη φάση των ομίλων που άρχισε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, ο Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ κέρδισε άλλον έναν αγώνα αυτή τη φορά στην έδρα της Σιάτιστας, η οποία αν και προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική το 1ο δεκάλεπτο, μετά υποτάχτηκε στην ανωτερότητα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ που έπαιξε ποιοτικό μπάσκετ και ανέβασε την απόδοσή της από το 2ο δεκάλεπτο και καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο προπονητής είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλα τα παιδιά δίνοντας πολύ χρόνο συμμετοχής, έτσι ώστε να είναι όλοι ετοιμοπόλεμοι ενόψει της συνέχειας.

Τα δεκάλεπτα: 10-14, 08-33, 15-17, 07-20.

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Γυμνόπουλος, Νίκου): Μπασακύρος, Κρανιάς, Νάντσος, Αναστασίου, Τούσκας, Παπαμόσχος, Μιχαλόπουλος, Γουρζάνης, Κάδρας, Μαρινέλης, Γκλιάγιας, Δαμιανού.